Bitcoin Core 25.0 Sürümü Ne Getiriyor? İşte Yenilikler

Bitcoin Core 25.0 Sürümü Ne Getiriyor? İşte Yenilikler

Bitcoin Core'un son sürümü 25.0, kullanıcılara yeni özellikler, hata düzeltmeleri ve performans artışları sunuyor. Güncelleme, özellikle işlem boyutları konusunda önemli iyileştirmeler getiriyor.

Bitcoin Core'un en son sürümü 25.0, yenilikçi özellikler, hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri ile piyasada yerini aldı. Bitcoin Core, dünyaca tanınan bu kripto para birimi için hayati öneme sahip açık kaynaklı bir yazılımdır. Bitcoin Core 25.0, 65 bayt ve üzeri işlem boyutlarını kabul ederek, Bitcoin kullanıcılarının fırsatlarını genişletirken, kullanıcı deneyimini zenginleştirmeyi hedefliyor.

Sürüm, ayrıca, işlem boyutlarıyla ilgili devam eden bir soruna odaklanıyor ve bu sorunun 2017-12842 CVE'ye (Common Vulnerabilities and Exposures) neden olduğu potansiyel güvenlik riskine karşı önlemler alıyor. Bitcoin Core 25.0, daha küçük işlemleri kabul ederken, bu tür bir güvenlik riskine karşı gerçek korumayı sağlamayı hedefliyor.

Bu sürümün en önemli özelliklerinden biri, mempool ve relay politikasında gerçekleştirilen değişiklikler. Daha önce, 65 bayt ve üzeri tanıklık dışı boyutlarda olan işlemler, mempool'a eklenmelerini ve ağ boyunca yayılmalarını kısıtlayan bazı sınırlamalarla karşı karşıya kalıyordu. Ancak, son güncelleme ile bu kısıtlamalar kaldırıldı ve daha küçük işlemlerin ağda daha verimli bir şekilde barındırılmasına ve işlenmesine olanak sağlandı.

Bitcoin Core 25.0'ın ekosisteme getirdiği bir başka önemli yenilik, daha küçük işlem boyutlarına izin vermesi. Bu sayede, daha önce işlem boyutlarındaki sınırlamalar nedeniyle geliştirilmesi ve kullanılması engellenmiş olan uygulamaların - özellikle mikro işlemler veya belirli akıllı sözleşmeler gerektirenler - geliştirilmesine ve kullanılmasına imkan sağlanıyor.

Geliştirme ekibi, hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri ile ağı daha istikrarlı ve güvenilir hale getirmek için büyük çaba harcadı. Bu çabalar, Bitcoin Blockchain'in genel verimliliğini ve kullanılabilirliğini artırıyor. Sürüm ayrıca, sistem derlemesindeki değişiklikler, güncellenmiş ayarlar ve yeni özellikler gibi çeşitli yenilikler de içeriyor.

Bitcoin Core'un en son sürümü, Linux, macOS ve Windows gibi yaygın işletim sistemleri tarafından desteklenirken, desteklenmeyen sistemlerde kullanılması önerilmiyor. Kullanıcılar, en son sürüme yükseltme yapmadan önce uyumlu bir işletim sistemi kullandıklarından emin olmalıdırlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.