Binance, Haziran Ayında Japonya'daki Faaliyetlerine Başlayacak

Binance, Haziran Ayında Japonya'daki Faaliyetlerine Başlayacak

Binance, Japonya'da faaliyet göstermek üzere hazırlıklarını tamamladı ve haziran ayında hizmet vermeye başlayacağını duyurdu.

Popüler kripto para borsalarından biri olan Binance, Japonya'da faaliyet göstermek üzere hazırlıklarını tamamladı ve haziran ayında hizmet vermeye başlayacağını duyurdu.

Binance, Japonya'da Sakura Exchange BitCoin'i Satın Aldı ve Binance Japan Olarak Faaliyet Gösterecek

Binance, Japonya'da faaliyet göstermek için geçtiğimiz aylarda Sakura Exchange BitCoin (SEBC)'nin %100 hissesini satın aldı. SEBC, 28 Nisan tarihinde resmi web sitesinde yayınladığı duyuruda, borsanın mevcut hizmetlerinin 31 Mayıs tarihi itibariyle sona ereceğini ve haziran ayında Binance Japan olarak yeniden faaliyete geçeceğini açıkladı.

Yeni İşlem Çiftleri İçin Japonya Sanal Döviz Borsası Derneği Onayı Gerekiyor

Şu anda borsa 11 işlem çiftini destekliyor. Ancak yeni işlem çiftlerinin listelenmesi için Binance Japan'ın, Japonya Sanal Döviz Borsası Derneği'nden onay alması gerektiği vurgulandı. Ayrıca, SEBC'nin Japonya'da regüle borsalardan biri olduğu bildirildi.

Japonya'nın Yüksek Düzenleme Standartları ve Müşteri Koruması

FTX Japonya müşterilerinin, borsanın iflasından sonra ödeme alan ilk gruplardan biri olduğu hatırlatılarak, Japon hükümetinin müşteri korumasına verdiği öneme dikkat çekildi. Japon yetkililer, yatırımcı korumasını sağlamak adına yüksek düzenleme standartlarını benimserken, aynı zamanda kripto para ekosistemine yönelik teşviklerle sektörün gelişimine katkıda bulunuyor. Bu sayede, müşteri koruması ve sektörün gelişimi arasında denge sağlanıyor.

Binance Japan'ın faaliyete geçişi, Japonya'daki kripto para piyasasında daha fazla rekabet ve çeşitlilik sunarak, sektörün büyümesine ve gelişimine katkı sağlaması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.