5 Büyük Cüzdanın Kripto Varlık Değeri Şaşırtı!

5 Büyük Cüzdanın Kripto Varlık Değeri Şaşırtı!

IntoTheBlock’tan yapılan açıklamaya göre büyük Bitcoin balinalarının varlık değeri yeni bir rekor seviyeye ulaştı. Geçtiğimiz hafta Cuma günü 100 binden fazla BTC yer alan cüzdanlardaki BTC miktarı yeni bir zirveye erişti.

Bitcoin ağındaki oldukça büyük balinaların sayısı uzun bir süre aynı kalmaya devam etti fakat kripto para piyasalarında gerçekleşen son satış dalgasından hemen sonra büyük tutarda BTC’si bulunanların varlıklarında yüzde 16 oranında bir artış görüldü. İşte haberin detayları...

Devasa Balinalardan Rekor Düzeyde Artış

IntoTheBlock’tan yapılan açıklamaya göre büyük Bitcoin balinalarının varlık değeri yeni bir rekor seviyeye ulaştı. Geçtiğimiz hafta Cuma günü 100 binden fazla BTC yer alan cüzdanlardaki BTC miktarı yeni bir zirveye erişti. 100 binin üzerinde BTC tutan kategorisinde bulunan 5 adresin kontrolünde 766 binin üzerinde BTC,30 günde varlıklarını yüzde 16,91 oranında artırdı.

Bitcoin ağında yer alan devasa balinalar şimdiki güncel durumuna göre yaklaşık 16 milyar dolar değerinde yaklaşık 800 bin BTC tutuyor. Devasa balinaların miktarlarındaki artışı, 10 bin ile 100 bin arasında BTC tutan adreslerin varlıklarındaki azalış izliyor.

Bu durum, yaklaşık olarak 800 bin BTC tutan adreslerin, Bitcoin fiyatındaki sert düşüş döneminde satın alma konusunda rahat olduklarını gözler önüne seriyor. Bahsi geçen adresler, geçici olarak yaşanan kayıplardan endişelenmeksizin, düşüş trendinde BTC olarak ortalamalarını aşağı indirmekle meşgul gibi görünüyor.

Balinaların Varlıklarındaki Yükseliş Tedirgin Edici

IntotheBlock dikkat çekici verileri paylaştıktan sonra birtakım kullanıcılar, sadece beş adresin bu denli büyük miktarda BTC tutuyor olmasının sürpriz bir satış yapmaya yönelmeleri durumunda bütün kripto para piyasalarını yıkıma uğratabilecekleri gerçeğiyle alakalı endişelerini dile getirdi. Gerçekten de şimdiki durumda herhangi bir borsa veya piyasa yapıcının yaklaşık olarak 16 milyar dolarlık satış baskısını karşılaması olası değil.

İsmi geçen adreslerin bazılarının rezervlerinde büyük oranlarda Bitcoin tutan merkezi kripto para borsalarına ait olabileceğini açıklamak gerekiyor. IntotheBlock’un metrik sisteminde hesaba dahil edilen adresler borsalarla ilişkili adresler olmasa bile bireylerden öte büyük şirketlere ya da MicroStrategy gibi kurumsal girişimcilere ait olabilir.

Diğer bir yandan geçen hafta sonu 17 bin dolar seviyelerine kadar inen en büyük kripto para birimi Bitcoin, yazım esnasında 20 bin 278 dolardan işlem görüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.