2024'de Ay'a Çıkabilecek Güncel En İyi Altcoin Listesi

2024'de Ay'a Çıkabilecek Güncel En İyi Altcoin Listesi

Güncel en iyi altcoin listesi, BNB, ADA, APE, MANA, THETA, DOGE, SHIBA, MATIC, DOGE, AVAX, UNI, ATOM, FTT, LINK Coin gibi kripto para birimlerinin sıralanmasıyla oluşmuştur.

Güncel en iyi altcoin listesi, BNB, ADA, MATIC, DOGE, AVAX, UNI, ATOM, FTT, LINK Coin gibi kripto para birimlerinin sıralanmasıyla oluşmuştur. Her bir kripto para birimi kendi özgü farklı niteliklere sahiptir. Güncel en iyi altcoin listesinde yer alan kripto paralar hakkında detaylı bilgileri alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Güncel en iyi altcoin listesi

 • BNB,
 • ADA,
 • MATIC,
 • DOGE,
 • AVAX,
 • UNI,
 • ATOM,
 • FTT,
 • LINK Coin
 • ETH
 • DOGE
 • WBT
 • SHIBA
 • MANA
 • SAND
 • ENJI

Binance (BNB) Coin

Binance Coin, Binance ve onunla ilişkili blok zincir tabanlı girişimlerde kullanılabilen kripto paradır. Binance Coin sahipleri, Binance kripto para borsasında çok daha düşük işlem ücreti kapsamında kripto para alım-satım işlemlerini gerçekleştirirler. BNB Coin aynı zamanda BSC ağındaki DEFİ ekosisteminde merkeziyetsiz finansal sistemlerden yararlanmak için kullanılır.

BNB Coin ödeme aracı olarak kabul edilen kripto para birimleri arasındadır. Monetha satıcılarına BNB Coin ile ödeme yapılabilmektedir. HTC’den smartphone satın alırken BNB Coin ile ödeme sağlanabilir. Storm platformu üzerinden belirli görevleri tamamlayarak BNB Coin kazanmak mümkündür. BNB Coin ödemesi ile CenterSErv’den bulut veya web sunucu alınabilmektedir. BNB Coin işlem hacmi geniş kripto para borsalarında takasa girmek amacıyla kullanılabilmektedir.

binance-bnb-coin.jpg

Cardano (ADA) Coin

ADA Coin sahipleri, Cardano ağında merkeziyetsiz finans uygulamaları ve blok zincir tabanlı oyunları geliştirebilirler. Ethereum’un yeni nesil evrimini yansıtacak şekilde hayata geçirilen ADA Coin, akıllı sözleşmeleri oluşturmak için kullanılabilmektedir. Kripto para cüzdanları arasında hızlı ve doğrudan transferi yapılabilen ADA Coin, işlem hacmi geniş kripto para borsalarında listelenmiştir.

Cardano, dünyadaki pek çok finans kuruluşunun kullandığı finansal uygulamaları yürütebilecek kapasiteye sahip protokoldür. Cardano cüzdanında bir miktar ADA Coin bakiyesi bulunduran ve bu bakiyeyi belirli vadede kitleyenler yeni ADA Coinleri kazanırlar. ADA Coin staking yatırımcılara faiz kazancı sunmaktadır.

cardano.jpg

Polygon (MATIC) Coin

Güncel en iyi altcoin listesi içerisinde yer bulan MATIC, Ethereum altyapısında geliştirilmiş kripto para birimidir. Polygon, akıllı sözleşmeleri ölçeklendirilebilir ve özerk biçimde yönetilebilir hale getirmiştir. Polygon’un yerel kripto para birimi ise MATIC Coin’dir.

MATIC Coin proof of stake kapsamında MATIC cüzdanlarında kitlenebilir ve yeni MATIC Coinler kazanılabilir. MATIC Coin ile gerçekleştirilen alım-satım ve transfer işlemlerinde blok onay süresi kısadır ve işlemler hızlı gerçekleşir. MATIC Coin aynı zamanda Polygon ekosisteminde faaliyet gösteren kullanıcılar arasında ödeme aracı olarak kullanılır.

matic.jpg

Dogecoin (DOGE) Coin

Dogecoin, erişilebilir ve dost canlısı kripto para projesi olarak adlandırılır. Şaka amaçlı olarak piyasaya çıkarılan Dogecoin kısa sürede yatırımcılarca benimsenmiş ve ilgi görmüştür. Deflasyonist değil enflasyonist bir kripto para birimidir. Dogecoin blockchain’inde işlemleri onaylayan kullanıcılar, DOGE madenciliği yaparak yeni DOGE Coin ödülleri kazanırlar. DOGE, dünyanın önemli kripto para piyasalarında alım-satım amaçlı kullanılabilir.

en-iyi-dogecoin-cuzdanlari.png

Avalanche (AVAX) Coin

Avalanche, birden fazla blok zincirin aynı ağ üzerinden çalışabilmesine olanak sağlayan protokoldür. Avalanche onay mekanizmasında yer almak isteyen topluluk üyeleri AVAX Coin stake ederek kripto para ödülleri alabilirler. Yüksek ölçeklendirme düzeyine sahip olan Avalanche, akıllı sözleşmelerin oluşturulmasına olanak tanır.

Avalanche ile dijital varlık oluşturmak, ek blok zincirleri oluşturmak mümkündür. Avalanche ağında gerçekleştirilen tüm işlemlerin işlem ücretleri ise AVAX Coin kullanılarak ödenir.

avalanche-avax-coin.jpg

Uniswap (UNI) Coin

Uniswap, Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan merkeziyetsiz değişim protokolüdür. Uniswap, merkezi aracı veya emir defteri olmadan yürütülebilen P2P kripto para birimi ticaretine imkan sağlar. Uniswap borsasında kripto para alım-satım işlemlerini yapanlar işlem ücretlerini UNI Coin ile ödeyebilirler. Likidite havuzlarına katılım sağlayarak UNI Coin stake edebilir ve yani ödüller kazanabilirler. UNI Coin, işlem hacmi geniş diğer kripto para borsalarında da listelenmektedir.

uniswap-uni-coin.jpg

Cosmos (ATOM) Coin

Cosmos, birbirleriyle ölçeklendirilebilen blok zincirlerden oluşan bir ekosistemdir. Blok zincirler arasında hızlı işlem yapabilmeyi sağlayan ATOM Coin stake edilebilir. ATOM Coin, Cosmos ağındaki işlem ücretlerini ödemek için kullanılır.

ATOM Coin sahipleri kripto paralarını diğer doğrulayıcılara devredebilir, onlara oy tahsis edebilirler. Hub’lara katılan ATOM Coin sahipleri kripto paralarını stake ederek yeni ödüller kazanabilirler. ATOM Coin aynı zamanda Binance Smart Chain, Ethereum ve Polygon zincirlerindeki işlemleri gerçekleştirmek için kullanılabilmektedir.

cosmos-atom-coin.png

FTX (FTT) Coin

FTT Coin, uluslararası yapıda olan FTX kripto para borsasının yerel kripto para birimidir. ERC 20 standartlarıyla piyasaya sürülen FTT Coin, FTT borsasında alım-satım yapan kullanıcılarca işlem ücretlerini ödemek için kullanılır. Bu işlem ücretleri indirimli şekilde karşılanır.

FTX kripto para borsası, kaldıraçlı işlemlere, OTC seçeneklerine imkan sağlayan bir borsadır. FTX borsasındaki cüzdanında 500 FTT Coin stake eden yatırımcılar, haftalık olarak 2 SRM token ödülü alırlar. FTX Coin’i stake edenler aynı zamanda 1.000 adet ERC20 token veya ETH’yi kredi olarak talep edebilirler.

ftx-ftt-coin.jpg

Chainlink (LINK) Coin

Chainlink, Via, Paypal gibi ödeme hizmetleri ile HSBC, Wells Fargo gibi bankalar arasında köprü kurmayı amaçlayan protokoldür. 2015’de hayata geçirilen Chainlink, ICO satışlarında büyük ilgi görmüştür.

Bir kuruluş blok zincirde yer almayan bir veriyi LINK Coin ödemesi kapsamında oluşturduğu akıllı sözleşme ile zincire aktarabilir. Akıllı sözleşmelere eklenen veriler Chainlink ağına iletilir ve ağ üzerinde bağlantıyı sağlayacak düğümlere aktarılır. Düğümler arasında en uygun teklifi vererek işlemi tamamlayan taraf ise LINK Coin ödülü kazanır. Güncel en iyi altcoin listesi içerisindeki LINK Coin, kurumsal yatırımcılarca ilgi görmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.