2022'de Yatırım Yapılacak Ucuz Kripto Paralar Açıklandı

2022'de Yatırım Yapılacak Ucuz Kripto Paralar Açıklandı

Ucuz ama 2022'de büyük potansiyele sahip olan bu kripto para birimlerine dikkat edin. Kripto para birimleri bu günlerde, özellikle spekülatif yatırımcılarla öfke içinde. Daha önce ek bir yatırım olarak kullanılan şey, şimdi finansal devrimin ön ve merkezinde yer alıyor. En iyi uluslararası ve ulusal basın kuruluşları bile kripto paraların ve diğer dijital para birimlerinin günlük hareketlerini yakından takip ediyor. En popüler para birimlerinden biri olan Bitcoin, hemen hemen herkes tarafından tanınmakta ve güvenilmektedir. Ancak yeni yatırımcılar her zaman yatırım yapmak için uygun fiyatlı ve ucuz kripto para birimleri ararlar.

2022'de Yatırım Yapılacak Ucuz Kripto Paralar

Kripto piyasasının son derece değişken olduğu düşünüldüğünde, bu yatırımcılar ilk kez risk almaktan çekinirler. Bu yazıda, yatırımcıların 2022'de satın alabilecekleri büyük potansiyele sahip en düşük maliyetli kripto para birimlerini listeledik.

XRP

Mevcut Fiyat: 0,6488 ABD Doları

XRP, XRP defteri adı verilen açık kaynaklı dağıtılmış bir defter kullanan açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Küresel işlemleri kolaylaştıran bir kurumsal blok zinciri şirketi olan Ripple'ın yerel madeni parasıdır. Yaratıcılar, XRP'nin ödemeler için oluşturulduğunu ve işlemleri diğer kripto para birimlerinin çoğundan güvenli ve verimli bir şekilde daha hızlı gerçekleştirebileceğini iddia ediyor.

Cardano

Mevcut Fiyat: 0,8438 ABD Doları

Cardano, mühendisler, matematikçiler ve kriptografi uzmanları tarafından oluşturulan araştırmaya dayalı bir kripto para birimidir. Proof-of-stake kullanılarak elde edilen konsensüs ile açık kaynaklı ve merkezi olmayan bir sistemdir. Ayrıca ADA belirteci ile eşler arası işlemleri kolaylaştırabilir.

Polkadot

Mevcut Fiyat: 17.09 ABD Doları

Yaratıcılarına göre, DOT belirteci öncelikle ağ için yönetişim sağlamak, ağı işletmek ve Polkadot belirteçlerini bağlayarak parachainler oluşturmak gibi üç ana amaca hizmet ediyor. Kripto bu yıl kabaca %468 kazandı ve 2022'de büyük potansiyele sahip düşük maliyetli kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor.

Dogecoin

Mevcut Fiyat: 0,1421 ABD Doları

Dogecoin bir şakadan bir şey çıkardı, ancak ondan kazanç sağlayanlar için hızla gerçek oldu. Mevcut DOFE fiyatı, yılın başından bu yana yaklaşık %4.889 daha yüksek. Başarısı ve satın alınabilirliği ile birlikte DOGE, onu kazançlı bir kariyer seçeneği haline getiriyor. Bu yılın başlarında, DOGE, Musk'ın bu kriptoya desteğini güvence altına alarak gerçek kar elde etmesini sağlayan tweet'inden sonra öne çıktı.

Shiba Inu

Mevcut Fiyat: 0.00002349 ABD Doları

Shiba Inu, aynı zamanda Dogecoin'in en büyük rakiplerinden biri olan başka bir meme kripto para birimidir. Tuhaf başlangıçlarına rağmen, SHIB aynı zamanda en büyük satış noktalarından biri olan büyüyen ve sadık bir topluluk toplamayı başardı. Topluluk ayrıca SHIB etrafında yatırımcılardan daha fazla cazibe kazanmasını sağlayan bir NFT projesi yarattı.

Avalanche

Mevcut Fiyat: 70,65 ABD Doları

Avalanche, merkezi olmayan uygulamaları ve ekosisteminde özel blok zincirlerin oluşturulmasını kolaylaştıran bir Ethereum rakibidir. Ayrıca, son zamanlarda AVAX, birkaç büyük kripto para birimini geride bırakarak rekor bir yüksek değere ulaştı. 2020'de piyasaya sürülmesine rağmen, Avalanche büyümek için büyük bir potansiyel gösterdi.

Terra

Mevcut Fiyat: 89.34 ABD Doları

Terra, son başarıları nedeniyle manşetlere çıkan yeni kripto para birimlerinden biridir. Tıpkı Avalanche gibi, Terra da tek bir günde birkaç kriptonun üzerinden atladı ve kısa bir süre için büyük kriptolar arasında yer aldı. Uzmanlar, LUNA'nın yakın zamanda Columbus-5 yükseltmesini başlatmasının, protokolün Terra'yı Cosmos ekosistemine açan IBC standardına yükseltmesinin ve DeFi uygulamalarındaki artışın kriptonun son zamanlarda büyümesine yol açtığına inanıyor.

Polygon

Mevcut Fiyat: 1.27 ABD Doları

Polygon Matica, Ethereum'un destekleyici ekosisteminde ölçeklenebilir çözümleri bir araya getiren Ethereum uyumlu blok zinciri ağları oluşturmak ve bağlamak için bir çerçeve ve protokoldür. Polygon yaratıcıları, sistemlerini güncelleyerek ve metaverse tasarımları getirerek ve MATIC Plazma zincirini entegre ederek vizyonlarını ve erişimlerini genişletti.

VeChain

Mevcut Fiyat: 0.05216 ABD Doları

VeChain, VeChain Thor blok zincirinin para birimidir ve uygun fiyatlı ancak potansiyel kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için mükemmel bir seçim olarak kabul edilir. VeChain, tedarik zincirlerinin ve diğer iş süreçlerinin yönetimini kolaylaştırır.

Decentraland

Mevcut Fiyat: 1,86 ABD Doları

Decentraland, aynı adı taşıyan Ethereum blockchain tabanlı sanal gerçeklik oyununun arkasındaki simgedir. Crypto, kullanıcıların arazi satın aldığı ve içerikten para kazandığı, mal ve hizmet satın aldığı ve diğer mülkleri ziyaret ettiği bir 3D sanal dünya olarak tanımlanıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.