Altcoin

Kripto Para Ekonomisi 320 Milyar Doları Geçti

] }

Dijital Para Ekonomisi 320 Milyar Doları Geçti

Özellikle en değerli dijital para birimi olan Bitcoin’in rekor satış seviyesine gelmesi, dijital para birimi ekonomisinde de yeni rekorların görülmesine neden oldu. Bitcoin artışa geçtikten sonra çoğu kripto para biriminde az da olsa artışların olmasıyla birlikte, kripto para birimlerinin toplam ekonomisi 300 milyar doları geçmiş oldu.

Bitcoin ile 300 Milyar Doları Aşan Bir Ekonomi

Sanal para birimlerinin toplam ekonomisinin 300 milyar doları aşmasında en büyük pay sahibi, bu dünyanın en değerlisi olan Bitcoin’de ki artış nedeniyle oldu. Elbette ki kripto dünyanın ekonomisinde ki bu artışın sebebi, sadece para birimlerindeki artış değil aynı zamanda sıklıkla görülen dalgalanmalardır.

BTC’de görülen hızlı çıkışın diğer kripto paraları da etkilemesiyle birçok dijital para biriminde artık olurken, henüz piyasada adını tam duyuramamış olan birimlerde ise ufak düşüşlerin gözlemlenmesine neden olmuştur.

BTC’nin rekor seviyeye ulaşmaya başladığı 21 Haziran tarihinden sonra ETH %6,7, XPR ise %3,5 artış gösterdi. LTC ise 137 dolar seviyesine ulaşarak, %2,4 artış göstermiş oldu.

Sonuç Olarak, Psikolojik Direnç Ezici Bir Şekilde Kırıldı

Bu artışlar sonucunda piyasaya hakim olan psikolojik direnç havası, BTC sayesinde ezici bir şekilde kırılmış oldu. Dijital para birim ekonomisinin, önümüzdeki aylarda yeni rekorlar kırması bekleniyor. Özellikle Bitcoin için beklenen yeni artışların, bu ekonomiyi çok daha canlı tutacağı ve BTC alımlarının artacağı öngörülmektedir.

Kaynak: newsbtc

blank

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu