Kripto Para Haberleri

Kripto Para ATM’leri Yakın Takibe Alındılar, Para Aklamaya Dikkat Ediliyor

Amerika Birleşik Devletleri, Uyuşturucu Uygulama İdaresi’nin Stratejik İstihbarat Bölümü tarafından kripto para birimlerini yakından ilgilendiren bir rapor yayımlandı.

] }

Amerika Birleşik Devletleri, Uyuşturucu Uygulama İdaresi’nin Stratejik İstihbarat Bölümü tarafından kripto para birimlerini yakından ilgilendiren bir rapor yayımlandı. Bu rapor kapsamında özellikle uyuşturucu kaçakçılarının, biraz da salgının etkisi ile birlikte kripto para birimlerine ilgi göstermeye başladıkları öne çıkıyor. Kripto para bazlı olan işlemlere daha fazla ilgi gösterdiklerini söyleyen rapor kapsamında geçen yıl bu türden işlemlerin sayısının oldukça artış gösterdiği belirtildi.

Yeni yayınlanan 2020 ulusal uyuşturucu tehdit değerlendirmesi kapsamında elde edilen verilere göre koronavirüs salgını yüzünden ABD ve Meksika arasındaki uyuşturucu sevkiyatlarında önemli gerilemeler yaşandı. Ancak özellikle fiziki para taşımanın önüne geçmek için kripto para ATM’leri paraların sınır ötesine taşınması için kullanılıyor.

Kripto Para ATM’leri Yakın Mercek Altında

DEA tarafından açıklanan rapor kapsamında 2020 yılında kripto para birimleri ile ilgili olarak ne kadar suç kapsamına giren işlem varsa bunların sayısı belirtilmiyor. Fakat raporda kara para aklama, yasadışı toplu para hareketleri sağlamak için kripto para çekme makinelerinin kullanıldığı vurgulanıyor.

Rapor kapsamında ayrıca uyuşturucu kaçakçılarının ve kara para aklayanların kripto birimlerine daha fazla ilgi gösterdikleri de belirtiliyor. Ticaret tabanlı kara para aklama yöntemleri TBML için önemli miktarlarda kripto birimlerinin kullanıldığı ifade ediliyor. Bu kapsamda ABD’de bulunan kripto para ATM’leri de yakın takibe alındı. Fakat mevcut sistem içerisinde etkileyici önlemlerin alınmasının zor olduğu belirtiliyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu