Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Kraken’den Kayıp Yaşayan ETH Yatırımcılarına Açıklama Geldi

Kraken platformunda en çok ETH yatırımcılarını etkilemişti. Kraken’de ETH fiyatları ani bir düşüş ile 700 dolar bandına kadar gerilemişti.

] }

Hafta başında kripto para birimlerinde yaşanan düşüş özellikle Kraken platformunda en çok ETH yatırımcılarını etkilemişti. Kraken’de ETH fiyatları ani bir düşüş ile 700 dolar bandına kadar gerilemişti. Bu durum yatırımcıları çok tedirgin etmiş ve pek çok kişinin de Kraken’den çıkmasına neden olmuştu. Kraken ise konuyla ilgili olarak yaptığı açıklama kapsamında yaşanan maddi kaybın yatırımcılar için telafi edileceğini açıkladı.

Kraken’de ETH fiyatı 22 Şubat tarihinde yaşanan fiyat hareketliliği kapsamında hâlâ tam olarak anlaşılmayan sebep kapsamında 700 dolar bandına kadar düşüş yaşamıştı. Borsa, bu sorunu araştırmış ve işlemleri yapan motorun da doğru olarak çalıştığını tespit etmişti. Yapılan araştırmalar kapsamında sorunun aşırı satış yapılmasından kaynaklandığı üzerinde duruluyor.

Yaşanan Kayıplar Telafi Edilecek

Kraken’de yaşanan bu ani düşüş pek çok ETH yatırımcısının çok büyük kayıplar vermesine neden olarak tepki çekmişti. Alınan haberlere göre ise Kraken bu sorundan etkilenen yatırımcılara yüzde 5 ile yüzde 50 oranında değişecek oranlarda geri ödeme yapacak. Şirket CEO’su olan Jesse Powell, sosyal medya hesabı üzerinden müşterilere yardımcı olmak için gereken neyse bunların yapılacağını belirtti.

Powell bunun yanında mantıksız taleplerin de karşılanmak için çaba gösterilmeyeceğini söyleyerek geri ödeme talep edecek müşterilerin de dikkatli olmalarını vurguladı. ETH fiyatının 700 dolara düşmesi ardından ETH de bu duruma tepki göstermiş ve Kraken’den ayrıntılı rapor istemişti.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu