Altcoin Haberleri

Kanadalı Genç Milyon Dolarlık Kripto Çaldı

] }

Infosecurity Magazin’in 17 Ocak’ta bildirdiğine göre, Montreal’de on sekiz yaşındaki Kanadalı genç kripto para hırsızlığını hedefleyen 50 milyon dolarlık SIM swapping aldatmacasına bağlı dört suçlama ile karşı karşıya.

Bilgisayar korsanı Kanadalı genç Samy Bensaci, Kanadalı yetkililer tarafından Amerikalı ve Kanadalılardan milyonlarca dolarlık kripto para birimi çalan bir halkanın parçası olmakla suçlanıyor. Hırsızlığın 2018 baharında meydana geldiği söyleniyor, Québec polis temsilcisi Hugo Fournier, bilgisayar korsanlarının “Güney komşularımızda 50 milyon dolar ve Kanada’da 300.000 dolar” tutarında hırsızlıktan sorumlu olduğunu söyledi.

Sözde kurbanlar arasında, ünlü Kanadalı kripto girişimcileri ve “Blockchain Devrimi: Bitcoin’in Arkasındaki Teknoloji Nasıl Para, İş Dünyası ve Dünyayı Değişiyor?” kitabının ortak yazarları Don ve Alex Tapscott da vardı.

Don Tapscott, Hacker’ların fonlarını çalmayı başardıklarını reddederken, program tarafından hedeflendiğini doğruladı:

Geçen yıl bir bilgisayar korsanının şirketimizden ve çalışanlarından kripto varlıkları çalmaya çalıştığını doğrulayabiliriz. Bu girişim başarısız oldu. Polisle işbirliği yaptık ve sorumluları adalete teslim etme kararlılığından etkilendik. ”

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu