Altcoin Haberleri

Justin Sun ‘ın Çin’den Çıkışı Yasaklandı mı?

] }

Çin’de Tron’un kurucusu olan Justin Sun ’ın ülkeden ayrılmasının yasaklandığına dair söylentiler dolaşıyor. Justin Sun’a Çin Devlet Güvenlik Bakanlığı tarafından bir çıkış yasağı verildiği ve Çin’in sosyal medyadaki açıklamalarına göre şu anda kara para aklama, Ponzi sahtekarlığı vb. işler yaptığı buna sebep olarak gösteriliyor.

Yerel bir haber, yılın büyük bir bölümünde San Francisco’da yaşayan Justin Sun ‘ın şu anda Çin’de olduğunu onayladı. Gerekçe, onu Tron ICO için yasadışı bağış yapmakla suçluyor ve Tron blok zincirinin Çin vatandaşlarının erişebileceği yasadışı kumar hizmetlerini kolaylaştırdığını iddia ediyor.

İlgili Makaleler

Justin Sun Suçlamaları Reddetti

“Yasadışı bir ağa kaynak yaratmam doğru değil. Dört bakanlık, düzenleme gerekliliklerini 4 Eylül 2017’de yayınladıktan sonra TRON, 20 Eylül’de gereklilikleri tamamlamak için düzenleyici otoritelerle aktif olarak iş birliği yaptı. Bu düzenleyici otoriteler Tron’u çok yakından biliyorlar.”

Bu açıklamadan 7 saat sonra Sun başka bir açıklama yaptı: “Hastanede ani böbrek taşı rahatsızlığı nedeniyle tedavi ediliyorum. Aynı sebepten dolayı Bay Buffett ile olan öğle yemeğini iptal ettim. Şu anda, fiziksel durumum kararlı ve iyileşme döneminde.”

justin sun 'ın çin'den çıkışı yasaklandı mı
justin sun ‘ın çin’den çıkışı yasaklandı mı

Yukarıdaki açıklama, kısa bir süre önce, Buffett ile Perşembe günü yapılması planlanan öğle yemeği sebebiyle ülkeyi terk edememe potansiyeline ilişkin bir söylenti ortaya çıktıktan sonra yapıldı. Bu nedenle hastanede tedavi edilme konusundaki ifadesi bir şüphe yarattı.

Bu söylentilerin Çin’de dolaştığını doğrulayabiliriz, ancak Çin polisinin bildiği gibi herhangi bir gerçeğin olup olmadığını da doğrulayamayız. Eğer böyle bir yasak olsaydı, diğer bazı kripto ile ilişkili bireylerin de, kripto borsalarının kapatıldığı Çin’de ülke dışına çıkamayacakları şeklinde çeşitli görüşler var. Bu tür seyahat kısıtlamaları, bireyin ülkeyi terk etmesini ve dolayısıyla potansiyel yasal yaptırımlardan kaçmasını önlemek için uygulanmakta. Tüm bunlar, Tron’un bir piramit şeması olması iddiasıyla, sadece iki hafta önce Pekin ofislerinde patlak veren öfkeli protestolarla ilgili olabilir. Tron, diğer kripto paralar gibi % 17’lik bir düşüş yaşadı.

Watford’un, formasına kripto spor bahis sponsoru alan ilk Premier Lig takımı olması hakkında hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Trustnodes

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu