Bitcoin (BTC) Haberleri

JP Morgan Tesla’nın Bitcoin Yatırımını Değerlendirdi

Son günlerin en çok konuşulan konusu olan Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin almasına JP Morgan’dan yorumlama yapıldı

] }

Son günlerin en çok konuşulan konusu olan Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin almasına JP Morgan’dan yorumlama yapıldı. Dünyanın en büyük şirketleri arasında bulunan ve kripto para piyasalarına yakınlığı ile tanınan Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla’nın Bitcoin’e yatırım yapması son zamanların kripto para piyasası içinde en çok konuşulan konularından birisini oluşturdu.

Bu hamle sonrasında ise başka markalarından da bu yolu takip edip etmeyecekleri merak edilmeye başlandı. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan JP Morgan ise başka markaların Tesla’nın yolunu takip etmelerinin çok olası olmadığını ve buna heveslenilmemesi gerektiğinden bahsetti.

Tesla Etkisi Devam Ediyor

JP Morgan tarafından popüler hale gelmiş şirketlerin Tesla’yı örnek alacağını düşünmeyin açıklaması belki BTC yatırımcılarının yeni bir popüler firma hamlesi beklemesine karşı temkinli olmalarını sağlayabilir. Kimi yorumculara göre de Tesla’nın satın alım gücü pek çok firmaya göre yüksek olduğundan başka markalar böyle bir yöntem izlemiş olsalar bile Tesla’nın yarattığı etkiyi yaratamayabilirler.

Ayrıca en büyük sosyal medya uygulamalarının başında gelen Twitter’dan da BTC hakkında önemli bir açıklama geldi. Şirketin CFO’su Ned Sagal tarafından yapılan açıklamada şirket bilançosuna BTC’yi ekleme ihtimallerinin yüksek olduğu ifade edildi. Bitcoin’e yatırım aracı olarak sıcak baktıklarını da söyleyen Sagal, yakın gelecekte Twitter’ın da BTC için yatırım yapabileceği sinyalini verdi. Bunun yanında önemli markalardan olan General Motors ise şimdilik ve yakın gelecekte kripto para birimlerine yatırım yapmayacaklarını açıkladı.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu