Dolar HaberleriKripto Para Haberleri

İslam Memiş 2022 Yıl Sonu Dolar Tahminini Güncelledi? Yatırımcıları Uyardı!

Ünlü analist İslam memiş 2022 yıl sonu dolar tahminlerini güncelledi, Memiş'e göre dolar yıl sonu ne kadar olacak, dolar tahminleri nelerdir

20 Aralık’ta 18.36 lirayla tarihi yüksek seviyesine çıkan dolar, 3 Ağustos’ta son işlem saatini 18.08 liradan kapatarak yatırımcının dikkatini çekti. Bugün yazının kaleme alındığı sırada 17.97 liradan işlem gören Dolar için dengeler değişiyor. Piyasaya yansıyan yeni gelişmeler ardından ise İslam Memiş’ten dolara ve altına yönelik yeni yorumlar geldi. İşte detaylar…

Dolar Kuru Sene Başından Bu Yana Ne Kadar Değerlendi?

FED yetkilileri dün enflasyona yönelik açıklamada bulundular. Yetkililer enflasyonda önemli bir düşüş işareti olmadığını ancak, enflasyonu düşürmek amacıyla ekonomik planlar oluşturmaya özen gösterdiklerini belirttiler. FED’in bu söylemleri ardından açıklama yapan ekonomistler ise Eylül ayında bir kez daha 75 baz puanlık faiz artırımı gerçekleşebileceğini aktardılar. ABD dolar endeksi 105 seviyesine olan düşüşü durdurdu ve dün 107 seviyesine en yakın noktaya ulaştı. Kurun 2022 senesi başlangıcından beri %35 değerlendiği ifade edildi.

İslam Memiş Yıl Sonu Dolar Tahminini Açıkladı!

Dolar/TL kuru 4 Ağustos sabahına ise 18 liranın altında giriş yaptı. Aynı dakikalarda Euro/TL 18.24 liradan işlemdeydi. ONS altın 1787 dolardan erken saatlerde alıcı bulurken, gram altın fiyatında değerlenme devam etti. Piyasa koşulları bu yönde ilerlerlerken İslam Memiş’in dolar ve altın hakkındaki yorumlarını güncellediği görüldü.

İslam Memiş, aslında yatırımcılar tarafından sorulan bir soruya yanıt verdi. İslam Memiş, “Dolar 10 liramı, 40 lira mı olacak?“ söylemlerine açıklık getirmek istediğini belirtti. Altın ve Para Piyasası Uzmanı açıklamasında,” 2 gurup var. Biri dolar 30 ile 40 lira arasında olacak diyor. Diğeri ise 10 lira olacak diyor. Yahu siz akıllı insanlarsınız.  Bugünün ekonomik durumunda dolar nasıl 10 lira olur. Buna nasıl inanırsınız! Buna inanmak için enflasyonun 20, kiraların 3 bin lira değil bin lira olması gerek. 10 lira olacakmış! Beklersin. Boşuna bekleme, Dolar 30-40 lirada olmayacak, dolar yıl sonunda 21 lira olabilir.” dedi.

İslam Memiş Altın Yatırımı Hakkında Uyardı!

İslam Memiş, Doların sene sonunda 30 lira olacağına yönelik yorum yapanları gerçekçi bulmadığını ifade ederek, gram altın alımı için ise uygun tarihlerde bulunmadığımızın altını çizdi. Memiş, “Madem yatırım yapacaksınız akıllı yere yapın. Ben ve yol arkadaşım Borsa İstanbul’a girdik. Dövizden kat kat daha fazla kazandık.  Gram altın şişti. Manipüle ediliyor. Bu fiyattan altın almayın. Gaza gelip satmayın. Burada detay miktara yönelik birikim, yatırımın üzerine gitmek.” cümlelerini kullandı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam