Kripto Para Haberleri

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran’ın Kripto Para Açıklamaları

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran, kripto paralara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu ve Türkiye’deki regülasyon çalışmalarını yorumladı.

] }

Kripto para piyasalarının ağı, tüm dünyada geniş çevrelere ulaştı ve günden güne bu ağ genişlemeye devam ediyor. Türkiye de kripto para piyasalarında bu ağın en önemli konumlarından birini oluşturuyor. Yurtiçi piyasalarda enflasyon endişeleri, artış gösteren döviz kurları gibi etkenlere bağlı olarak artış gösteren kripto para ilgisi sonrası, devlet yönetiminden kripto paralara ilişkin çalışma sinyalleri, regülasyon adımları mesajları verilmişti.

Geçtiğimiz gün Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank konuya ilişkin açıklamalarda bulunduktan sonra, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan da kripto paralara ilişkin açıklamada bulunmuştu. Açıklamalar sonrası, İş Bankası tarafından 43’üncüsü düzenlenen İş’le Buluşmalar Toplantısı’nın online görüşmelerinde, Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran, kripto paralara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu ve Türkiye’deki regülasyon çalışmalarını yorumladı.

İlgili Makaleler

Hakan Aran Regülasyon Çalışmalarını Yorumladı

Hakan Aran, yerel seviyelerde yapılan ya da yapılacağı söylenen regülasyon çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Aran, kripto para ile dijital paraları ayırdı ve “Kripto paralar kumardan farksız” yorumu yaptı.

Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomik reform paketinde, kripto paralara ilişkin altyapı çalışmaları duyurularında bulunmuştu ancak Aran bu çalışmalar için “Bunlar sanki kripto paralar için yapılıyormuş gibi yansıtılıyor fakat alakası yok” açıklamasında bulundu. Aran açıklamalarında ayrıca dijital paraların verimliliğinin altını çizdi ve geleneksel para kullanımının ortadan tamamen kaybolacağını savundu.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu