Altcoin HaberleriBitcoin (BTC) Haberleri

İngiltere’de Bir İlk! Bitcoin ve 2 Altcoin İçin Sevindirici Haber!

Son günlerde yaşanan gelişmeler neticesinde kripto para karşıtlığı da zirveye ulaşıyor. Bitcoin (BTC) de riskli seviyelerde dolaşmaya devam etmekte fakat tüm bu olumsuz durumlar yaşanırken dünya çapında kripto paraların benimsenmesi hız kesmeden devam ediyor. İşte haberin detayları…

Bitcoin, Ethereum ve ADA’yı İngiliz Radyo Kanalı Kabul Etmeye Başladı

İngiltere’nin kuzeydoğusunda yer alan bir radyo istasyonu, ödemelerde kripto para kabul etmeye başladığı haberi İngiliz medyası tarafından duyuruldu. Frisk Radio, reklam ödemeleri, sponsorluk ve diğer ödemeler için kripto para birimini kabul edeceğini duyurdu. Frisk, Birleşik Krallık’ta Bitcoin, Ethereum ve Cardano ile ödeme kabul eden ilk radyo oldu. Radyonun yöneticisi Stuart Landreth, piyasadaki mevcut durumlar için endişe duymadığını belirtti.

Yönetici sözlerine piyasa da yaşanan sıkıntılı duruma rağmen Bitcoin, Ethereum ve Cardano gibi kripto para birimlerini destekleyen ağların her zamankinden daha güçlü olduğunu ekledi. Landreth’e göre, eğer daha fazla işletme kripto para birimlerini kabul edip kullanmaya başlarsa, sektör için ileriye dönük önemli bir adım olacaktır. Frisk bu sürecin ön saflarında yer almaktan ve geleceğin ödeme sistemi olmaya aday olan kripto paraları kabul etmekten gurur duyduğunu belirtti.

Bitcoin Hala Riskli

Bitcoin, 20.000 dolar seviyesine inmesinin ardından endişe yarattı ve BTC, ardından 21.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Birçok uzmanın Çarşamba gününün en düşük seviyesinin dip olduğu yönünde spekülasyon yapmasına rağmen, bazı analistler ise daha fazla volatilite tahmin ediyor. Kasım 2021’deki bütün zamanların en yüksek seviyesine göre kıyaslanırsa BTC’nin değeri yaklaşık yüzde 70 oranında düştü.

Bitcoin, Çarşamba günü açıklanan FED kararlarının ardından kısa vadeli bir yükseliş yaşadı fakat bu hızı koruyamadı. Ünlü kripto analisti Lark Davis’e göre, Bitcoin 20.000 dolar ve Ethereum 1.000 dolar seviyesinin altına düşerse, işler çok hızlı bir şekilde karışabilir ve piyasada çok sayıda tasfiye gerçekleşebilir. Bu nedenle yatırımcılar bu duruma hazır olmalı uyarısı yapıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam