Kripto Para Haberleri

Huobi ve İki Madencilik Tesisi Çin’deki Faaliyetlerini Durdurdu

Hashcow ve BTCTOP dahil olmak üzere kripto para madencileri, Çin’deki operasyonlarını tamamen ya da kısmen durdurma kararı aldı.

] }

Elde edilen son bilgilere göre Çin’de kripto madenciliğine yönelik geçen hafta alınan kararlar neticesinde madencilik firmaları ülkedeki faaliyetlerini durduruyor. Hashcow ve BTCTOP dahil olmak üzere kripto para madencileri, Çin’deki operasyonlarını tamamen ya da kısmen durdurma kararı aldı.

Yapılan yorumlar kapsamında ise bu durum artmakta olan küresel baskıların ortasında kripto para birimlerinin daha da zor durumda kalmasına yol açabilir. Başbakan yardımcısı Liu He liderliğinde olan devlet konseyi komtesi mali riskleri savuşturma çabalarının parçası olarak Cuma günü geç saatlerde madencilik ile ilgili olarak baskıcı adımların devam edeceğini açıklamıştı. Çin’in kripto para sektöründe önemli bir yerde olduğu bilinmesine karşılık bu açıklama fiyatların düşmesinde etkili oldu.

Madencilik Faaliyetleri Duruyor

Çin’den gelen haberler kapsamında ise madencilik firmaları faaliyetlerini durdurma ya da ara verme kararı alıyor. Kripto madenciliği havuzu olan BTCTOP düzenleyici risklerini gerekçe haline getirerek Çin’deki işlemlerin askıya alındığını belirtti. Aynı zamanda bir diğer önemli madenci Hashcow da BTC madencilik donanımlarını şimdilik satın almayı durduracağını belirtti. Son olarak ise en büyük haber Huobi tarafından alınmıştı. Çin’de yenilenen kripto para birimi baskısı sonrasında borsa Huobi, Çin’deki hizmetlerini askıya aldı. Huboi böylece dünden itibaren Çinli müşterilerine madencilik barındırma hizmetleri vermeyi sona erdirdi. Firma ayrıca kripto para madencilik makinelerinin satışlarını yapmayı da sona erdirerek önemli bir karar aldı.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu