Altcoin Haberleri

Terra (LUNA) UST Kurucu Hükümet Tarafından Çağırıldı!

Terra UST’ nin çöküşüyle alakalı ilk somut adım atıldı ve süreçle ilgili bilinmeyenler yakın zamanda netlik kazanabilir. Bilindiği üzere Do Kwon, Terra UST’nin kurucusudur. Popüler ismin başı şu sıralar dertte olabilir. 2020 yılında başarısız olan bir algoritmik stablecoin projesinde, takma ad ile bulunduğu  anlaşıldığından bu yana kripto para topluluğunun Kwon’a karşı olan bakışları değişti. Her ne kadar dün kurtarma planını açıklamış olsada süreç kendisi için zorlu geçecek gibi görünüyor. İşte haberin detayları…

Terra UST Kurucusu

Temsilci Yoon Chang-Hyeon, yaşanan çöküşe Kore borsalarının her birinin farklı tepki verdiğini ve yaşananlar için daha fazla ayrıntı öğrenmek için hem Do Kwon‘u hem de ilgili borsaları davet etmek istediğini söyledi. Algoritmik stablecoin UST ile birlikte Terra’nın (LUNA) aniden çökmesi, kripto piyasası arasında günlerdir sıcaklığını korumakta ve şimdi Güney Kore Muhafazakar Partisi konuyla ilgili bir meclis oturumu gerçekleşmesini önerdi.

Yerel bir habere göre, Ulusal Meclis Siyasi İşler Komitesi Salı günü Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon’u konuyla ilgili bir meclis oturumu için çağırdı ve komitenin temsilcisi Yoon Chang-Hyeon şu açıklamayı yaptı:

LUNA çöküşü sırasında borsaların davranışları hakkında bazı sorularımız var. Coinone, Korbit ve Gopax 10 Mayıs’ta işlemleri durdurdu, Bithumb 11 Mayıs’ta bunu yaptı. Ancak Upbit 13 Mayıs’a kadar işlemleri askıya almadı.

Güney Kore Yaşanan Gelişmelerin Ardından Bazı Önlemler Aldı

Yaşanan gelişmelerin nedeni ve yatırımcıları korumak için alınacak önlemler hakkında bir oturum düzenlemek amacı ile Terra CEO’su Kwon Do’da dahil olmak üzere ilgili borsa yetkilileri meclise davet edildi. Bu oturumun yaşanması kripto piyasası için önemli görünüyor ve eğer Kwon kendini temize çıkaramaz ise sürecin sonunda sıkıntıya girebilir ve hakkında soruşturma başlayabilir. Aynı zamanda tüm detayların oturumda Do Kwon tarafından anlatılması ile olay hakkında bazı perdeler aralanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam