Sıkça Sorulan Sorular

Hodling elinizde olan krito paralarınızı satmanın tam tersi anlamına gelir

Hodling kelimesi ilk defa 18 Aralık 2013 senesinde Reddit kullanıcı GameKyuubi tarafından kullanılmıştır.

Coin AnalizNedir?

Hodling Nedir?

Hodling Nedir?

Hodling elinizde olan krito paralarınızı satmanın tam tersi anlamına gelir.Hodling kelimesi ilk defa 18 Aralık 2013 senesinde Reddit kullanıcı GameKyuubi tarafından kullanılmıştır. GameKyuubi paylaşmış olduğu bir yazıda “I AM HODLING”  ismini vermiş yapmış olduğu yazım hatası ilk başlarda viral halini aldı daha sonrada bütün kripto  topluluklarına yayılarak terim haline geldi.

Satmak ya da Satmamak …

Kripto Para piyasasının yüksek volatilitesi olmasından   ötürü ticaret yapanlar genellikle tutmuş oldukları kripto paralar düşüşe geçtiğinde “Kırmızı Günlerle” karşılaşırlar.

Bu durumda da zorlu 2 seçenek arasında bir tercih yapmak zorundadırlar ; Satmak ya da Satmamak. Bazı borsacılar ise  “Ne olursa olsun Hodling”  mantığı ile kripto paraları tutmayı ve de fiyatın yeniden yükselmesini bekleyip  uzun dönemde kar sağlamayı amaçlarlar.  Diğer borsacılar da psikolojik baskı hissettikleri için varlıklarını satmak zorunda kalıyorlar.

GameKyuubi ise Bitcoin’lerini satmayarak Hodl yapmıştı. Yazıyı paylaştığı tarihlerde BTC fiyatı 654 $ ve daha sonraki seneler içinde BİTCOİN 20 bin $a kadar yükseliş gösterdi. Bu durumda aslında hodl kelimesini yaratanın haklı olduğunu , BTC’nin uzun dönemde kar sağladığını göstermiş oldu.

Hodl  kelime olarak Btc ile özdeşleşsede bütün kripto paralar için (ANCT, XRP,ETH,BCH, LTC,EOS ile Sair) kullanılmaktadır. İlk başlarda bir şaka olarak kullanılmış olan bu kelime sonradan endüstri terimine dönüştü.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.