Hindistan Eğitim Sistemi Devrim Yaratmak İçin Blockchain Teknolojisine Odaklanacak

0

Dünyanın en büyük altıncı ekonomisi şimdi devlet okullarında eğitimi desteklemek için blockchain destekli çözümleri birleştirmeyi planlanıyor. Blockchain teknolojisinin tamamı Hindistan ‘ı kapsayacak şekilde ayarlandı.

Hindistan Basın Vakfı‘nın bir raporuna göre, Telekomünikasyon ve BT Bakanı Ravi Shankar Prasad, Bengaluru’daki Blockchain Teknolojisinde Mükemmellik Merkezi’nin [CoE] açılışında konuşurken,

İlköğretimde blockchain’den nasıl yararlanabileceğimize çok meraklıyım. Aslında bugün size bir görev vereceğim, NIC ekibi. Ülke çapındaki devlet okullarının kalitesini artırmak için iyi bir blockchain teknolojisi uygulaması düşünebilir misiniz? ”

dedi ve ekledi:

Devlet okulları iyi, özel okullar iyi ama benim görüşüm, değişim gerçekleştiğinde teknolojiden daha çok yararlanabilmemizdir.”

Prasad’ın, hazine yönetimi, lojistik, tüketim operasyonlarının yanı sıra tarım, sağlık ve ilköğretim alanlarında çok ihtiyaç duyulan şeffaflığı getirme çabasıyla farklı boyutlarda blockchain teknolojisinden yararlanabilecek çeşitli sektörleri vurguladığı bildirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.