Güneş Enerjisi İle Madencilik

Evinde bilgisayarla kripto para madenciliği yapanların şikâyet ettikleri sorunların başında elektrik sarfiyatı gelmekte. Evlerinde bu işi yapanlar hiç de azımsanmayacak oranlarda elektrik parası ödüyorlar. Çünkü bilgisayarlarının sürekli olarak 7 gün 24 saat tam kapasite çalışması gerekiyor. Bunula birlikte alışan bilgisayarların da birer laptop olmadıklarını ve üzerinde ciddi elektrik sarfiyatına sebep olan bileşenler olduklarını düşünürsek elektrik gideri çok daha artıyor. Bunun bilinince olan İsveçli bir kripto para madencisi ise yapmaya başlamış.

Elektriğe Oranla %75 Karlı

Reddit gönderisinde kurmuş olduğu güneş enerjisi ile madencilik sistemi açıklayan İsveçli kripto para madencisi bu sayede eskiye oranla %75 oranında bir kar elde ettiğini söylüyor. Yüksek elektrik giderlerinin önüne nasıl geçebileceğini düşünen şahıs böyle bir yöntem bulduğunu anlatmakta. Bunun için evinin çatısına güneş panelleri monte eden madenci büyük bir kar etmiş. Madenci sadece 100 dolar harcayarak evinin çatısına tam 78 adet güneş paneli satın alıp kurdu. Bununla birlikte bir optimizer bir de SolarEdge dönüştürücü satın alarak güneş enerjisini elektrik enerjisine döndürmeyi başardı. Bu sayede çok fazla para harcamadan elektrik enerjisi yerine güneş enerjisini kullanmaya başladı.

Güneş Enerjisi İle Madencilik

Güneş Enerjisi İle Madencilik

Candese kullanıcı adıyla yorum yazan kişi güneş enerjisi ile madencilik yapmaya başladığını ve masraflarının eskiye göre %75 oranında azaldığını söylüyor. Ancak sürekli olarak çalışması gereken bilgisayarların güneş enerjisiyle 24 saat boyunca nasıl çalışacakları da bu noktada insanların akıllarına gelen soru. Bu sorulara da yanıt veren madenci Tesla Powerwall satın almayı düşündüğünü ve bu sayede enerjiyi depolayıp geceleri bu depolanan enerjiyi kullanacağını anlatıyor. Ancak bunun için harcaması gerekene paranın da 5000 dolar civarında bir para olduğunu ekliyor. Ancak bu şekilde madencilik yapmaya devam ettiği sürece bu harcamasını da kısa sürede amorti edebilecek.

Coinbase işlem ücretleri hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Avrupa Ülkelerinden Teknoloji Bağımsızlığı Düzenlenmesi başlıklı makalemizde Abd, bitcoin ve cumartesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok