Gümüş Fiyat Tahmini: Gümüş Fiyatında Yükseliş Yakın mı?

Gümüş fiyatı kısa vadede düzeltmelere gidebilir. Uzmanlara göre yatırımcılar temkinli olmalı.

0

Altından sonra en çok takip edilen konu gümüş fiyat tahmini ve yorumları oluyor. Gümüşün gramında 12 Mayıs itibariyle %1 oranında düşüş görülüyor ve 10,51 TL’den alıcılarla buluşuyor. Gümüş ons ise yazım esnasında 21,22 dolarda tutunmaya çalışıyor. Uzman isimlerin yorumlarına göre yakın vadede gümüşü önemli seviyeler bekliyor. İşte o seviyeler ve uzmanların gümüş yorumları

XAG/USD Paritesinde Mücadele Devam Ediyor

Gümüş (XAG/USD), Perşembe günkü Asya seansı sırasında iki yılın en düşük seviyesindeki anlık düşüş, flama oluşumundan toparlanma hareketlerini uzatmak için mücadele ediyor.  Perşembe günkü Asya seansında 21.50 dolara kadar ulaşmayı başaran gümüş, 12 Mayıs itibariyle 21,22 dolar seviyesine gerilemiş durumda.

İki günlük düşüş grafiği modeline ek olarak, durgun MACD sinyalleri de satın alma momentumunun eksikliğine işaret ediyor. Uzmanların yorumlarına göre bu görünüm; satıcıların yeni bir giriş yapmak için bir tetikleyici beklediğini gösteriyor.

Gümüş Ons Fiyatında 21.40 Dolar Önemli Olacak

Uzman analistlerin yorumlarına göre, gümüşün grafiğinde oluşan flamanın 21.40 dolar civarına işaret ettiği göze çarpıyor. Yorumlara göre gümüş bu alanı aşağı yönlü kırarsa, ki bugün itibariyle bu alan aşağı yönlü kırılmış durumda, yeni kısa pozisyonları izlemek için kısa vadeli kilit seviye olarak bu alan hizmet edebilir. Ayrıca bu alanın kırılması beraberinde destek alanlarına doğru geri çekilmelere sebebiyet verebilir.

gümüş fiyat tahmini: gümüş fiyatında yükseliş yakın mı? 1
xag/usd

Bu alanın 12 Mayıs itibariyle kırılması sebebiyle fiyat 21.18 dolara doğru aşağı çökebilir. Yine uzmanlara göre 21 dolar, düşüşün takip edeceği diğer bir seviye olacaktır. Bunlara ek olarak toparlanma hamlelerinin gelmesi için, flamanın üst çizgisini ve 100-HMA alanını içeren 22 dolar seviyesinin aşılması gerekiyor. Şayet bu alan yukarı yönlü kırılırsa, bir sonraki hedefi 22.10 ve 22.15 dolar olabilir.

Gümüş alıcıları fiyatı 22.15 doların üzerinde tutmayı başarırsa, 22.85 – 23.00 dolar civarında birden fazla engel ile karşı karşıya kalabilir ve 23.28 doların aylık zirvesine kadar yükseliş beklenebilir.

Gümüş Fiyat Tahmini: Gümüş Gram Fiyatı Yeni Seviyelere Hazır mı?

Uzmanların gümüş ons yorumlarına göre şu sıralar ufak çaplı düşüşler ile karşı karşıya kalabiliriz. Bu durumda gümüşün gramında da düşüşler bekleniyor. Özellikle Asya seansı ve FED’in açıkladığı kararlar, altın beraberinde diğer emtiaların da seyrinde önemli rol oynuyor. Bu sebeple gümüş gramında yakın vadede ufak toparlanmalar görebiliriz.

Bunlara ek olarak gümüşün gramında alım yapabilmek için en uygun zamanın, “12 TL ve altı “ olduğunu belirten İslam Memiş’e göre, gümüş gramda şu sıralar kademeli şekilde alım yapmak mantıklı olacaktır. Ancak piyasa seyrinde beklenmeyen kararların açıklanması, gümüşe yatırım yapmak için temkinli olmak gerektiğinin sinyalini de veriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }