Bitcoin (BTC) Haberleri

Guggenheim CIO’su: Bitcoin Altından Daha Çekici!

Bloomberg programında yer alan Minerd, günümüzde Bitcoin’in altından daha cazip olduğunu söyledi.

Bitcoin fiyatı ile ilgili olarak çeşitli yorumlar yapan ve son olarak 400 bin dolarlık fiyat tahmininde bulunan Guggenheim CIO’su Scott Minerd, katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulundu. Bloomberg programında yer alan Minerd, günümüzde Bitcoin’in altından daha cazip olduğunu söyledi. Minerd, neden bu yorumu yaptığını da program içerisinde açıkladı.

Bitcoin ile Yapılan Ödemeler Daha Kolay

Bitcoin ile yapılan ödemelerin daha kolay olduğuna da değinen CIO, bu duruma örnek de verdi. Minerd, çok yakın bir zamanda Carolina Panthers’ın oyuncusu olan Russell Okung’a aldığı maaşın yarısını bitcoin ile ödediğini örnek olarak gösterdi. “Bitcoin hızla ana akım olma yolunda ilerliyor. Bu nedenle bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin potansiyel olarak iyi yönlerinin fazla olduğuna inanıyorum.” açıklamasında bulundu.

Guggenheim Bitcoin Yatırımı Yaptı mı?

Bloomberg de çeşitli açıklamalarda bulunan Scott Minerd’a şirketin bitcoin alıp almadığı da soruldu. Bu soruya yönelik olarak henüz satın alımın gerçekleşmediğini söyleyen CIO, yakın zamanda yatırımcılar ile bu konuda görüşeceklerini söyledi. Ek olarak bazı özel fonlar için zamanında bitcoin ile alım yaptıklarını belirtti.

Bitcoin Fiyatı Ne Olacak?

Programda Minerd bitcoin fiyatı hakkında da yorum yaptı. Minerd’a göre bitcoin fiyatını yükselten temel faktör perakende yatırımcılar olarak yer alıyor. Yatırımcılardan gelen yoğun talep, BTC’nin fiyatlarını yükseltiyor. Bu durum karşısında Minerd, yatırımcılardan gelen yoğun alım – satım taleplerine borsaların yetişemediğini de belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam