Güçlü Al Veren Hisseler

18

Borsa sektöründe terimler attığınız adımlarda başarılı olabilmeniz için oldukça önemlidir. Örneğin güçlü al veren hisseler hakkında fikir sahibi olarak yatırım yapmanız, kazanma oranınızı arttırır. Güçlü al veren hisse demek, ilerleyen süreçte fiyatının artması beklenen hisse demek oluyor. Bu nedenle, borsa yatırımcıları, güçlü al veren hisseleri takip etmeli ve yatırım yaparken buna göre hareket etmeli.

Hisse senetleri takip edilir ve bu sektördeki analistler, senedin yükseleceğini bariz bir şekilde görebiliyorsa, senet için güçlü al verirler. Yatırım yapacak kişilerde öncelikle güçlü al veren hisselere bakar ve zarara uğramamak adına buna bağlı bir yatırım yaparlar.

Borsada Güçlü Sat Ne Demektir?

Borsada güçlü sat ve güçlü al kelimeleri en sık duyulan kelimelerdir ve borsa sektörüne yeni girmiş birisi bile ilk etapta bu kelimeleri duymaya başlar. Güçlü sat, güçlü alın tam tersine, hissenin düşeceği düşünüldüğünde ortaya çıkan bir durumdur. Eğer hisselerin fiyatının düşeceği yönünde bir analiz varsa, bu hisse için güçlü sat terimi kullanılır.

Güçlü sat verilen hissenin kesin olarak düşeceği söylenmez. Bu durum ani bir hamle ile tersine döndürülebilir ve hissenin fiyatı aynı kalabilir ya da yükselebilir. Bu nedenle sadece güçlü sat tavsiyelerine uyarak hareket etmek doğru olmayabilir. Kendiniz de araştırma yaparak yatırımınızı elinizdeki tüm verileri birleştirerek yapmanız daha iyi olacaktır.

Özel Haber: Bir Hissenin Yükseleceği Nasıl Anlaşılır?

Güçlü Al Veren Hisseler Kesin Yükselir mi?

Güçlü al verene hisselerin yükselişi hakkında kesin bir şeyler söylemek çok da doğru değildir. Nasıl ki güçlü sat veren hisselerin düşeceği kesin değilse, güçlü al veren hisselerin de yükseleceği kesin değildir. Her iki durumda da bir öngörü üzerinden hareket edilmektedir. Öngörüler konusunda yanılgı da yaşanabilir.

Güçlü al veren bir hissenin yükselmesine kesin gözüyle bakılsa bile, güçlü sat halinde meydana gelecek olan durum, güçlü alda da görülebilir ve hisse gerileyebilir.

Bir Hissenin Al Sinyali Vereceği Nasıl Anlaşılır?

Hisselerin al sinyali vereceğini anlamak, hisseye ne kadar talep gösterildiğine göre değişmektedir. Bir hisse, çok fazla yatırım almaya başlarsa, borsada değer kazanır ve al değeri de buna bağlı olarak yükselir. Güçlü al veren hisseler, bir bakıma arz, talep gören hisselerdir. Sektörde güçlü al veren hisseler, arz ve talebin azalmasına göre bir anda düşebilir ve güçlü sat veren hisseler grubuna dahil olabilir. Bu nedenle yatırımcıların sadece analistlerin söylediklerine göre değil, kendi araştırmalarını da göz önünde bulundurarak yatırım yapmaları gerekmektedir. Kazançlı çıkma ihtimali bu sayede daha da yükselir.

En Çok Okunan Haber: Borsadaki Havayolu Hisseleri Hakkında – En İyi Hisseler

Borsada Hangi Hisselere Yatırım Yapılmalı?

Borsada yatırım yapılacak hisseler değişiklik gösterir. Hangi hisseye yatırım yapmanız gerektiği, yıla göre değil aya ve hatta bazen güne göre bile değişmektedir. Bir hisseye yatırım yapmadan önce, yatırım yapacağınız zaman dilimine göre araştırma yapmanız, daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Borsada hisse değeri, atılacak en küçük bir adımla bile ciddi değişikliklere uğrayabilir. Bu nedenle takibi güncel yapmak en mantıklısıdır.

En Güçlü Hisse Senetleri Nelerdir?

En güçlü hisse senetleri, her yıl analistler tarafından yapılan incelemelerin sonucunda, borsa sektörünü takip eden bireylerle paylaşılır. 2020 yılının sonuna kadar, yükseldiği gözlemlenen ve yükseleceği düşünülen hisse senetleri de borsayı yakından takip edenlerle paylaşıldı. Analistlerin raporlarına göre, 2022 yılının sonuna kadar yükselmeye devam edeceği ve yatırımcılarını kârlı çıkaracağı düşünülen hisselerden birisi, Turkcell. Bununla birlikte bu yıl en çok güvenilen bir başka isim Akbank. Bu iki isim dışında güçlü al veren hisseler, 2022 yılı için şu şekilde; Petkim, Tofaş Oto, Tüpraş, Garanti BBVA.

 

18 Yorumlar
 1. İbrahim Kocakavak diyor

  Hisse takipçilerine mükemmel bir hizmet veren kointimes kazandırmak adına herşey yapıyor bu hizmeti veren ilgililere teşekkür ederim. Güçlü al veren hisseler, yatırım açısından risk de çok fazla taşımaz.

 2. Gökhan kaya diyor

  Hep merak etmiştim bu hisse konusunu. Bizleri aydınlattığınız için sağolun.

 3. Ayşe öğüt diyor

  Son derece bilgili ve işinde iyi bir site teşekkürler

 4. inan diyor

  çok bilgilendirici bir forum olmuş çok bilgilendirici ve anlaşılır şimdi baya anladım ne olup olmadığını teşekkür ederim

 5. Melih alp diyor

  Borsada kücük yatırımcılar için nelere dikkat etmeliyiz yardımcı olabilir misiniz

 6. Yaman diyor

  En iyi al sat sitesi bu bence çok iyi ben çok beğendim

 7. Aylin diyor

  Hisse senetleriyle ilgili gerçekten çok başarılı ve bilgilendirici bir yazı olmuş emeğinize sağlık teşekkürler devamını bekliyoruz

 8. Selen diyor

  Yazıyı okudum gayet aydınlatıcı bu tip bilgilere ihtiyacım vardı teşekkürler

 9. Birşah diyor

  Borsa sabır işi yüksekten uçmadan takip etmek lazım. Hisseler de çok hızlı değişiyor adımları takip etmek güç. Odaklanma şart.

 10. Nur diyor

  Hisse konusunda biraz çekiniyordum ama güzel ve açıklayıcı olmuş teşekkür ederim

 11. Salih diyor

  Hisse ile gerçekten çok başarılı bir yazı beğendim ellerinize sağlık

 12. Yağmur diyor

  Hisse senetleriyle ilgili başarılı ve bilgilendirici bir yazı olmuş. İyi hizmet veriyorlarmış

 13. Beyza diyor

  güçlü al veren hisseler konusunda çok bilgilendirici bi yazı olmuş her detayı yazmışsınız emeğinize sağlık teşekkürler

 14. Kubra diyor

  Hisse senetleriyle ilgili merak ettiğimiz hersey için bilgilendirici yazı olmuş teşekkürler

 15. Mahmut diyor

  Buradan borsa hissesi haberlerini öğrendim işime yaradı çok güzel bir site borsa hissesi ile çok güzel haberler var süper gerçekten harika

 16. Berkay ali karsan diyor

  Çok iyi bilgiler verilmiş borsayla ilgili bir çogu eksiğimi öğrendim

 17. Hüseyin diyor

  Aydınlatıcı bilgileriniz çok katkı sağladı çok sağolun emeğinize sağlık

 18. birol diyor

  Çok bilgili açıklamalar için teşekkür ederiz. Son zamanlarda güçlü hisseleri yakalamak oldukça zor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

FAQ

güçlü al veren hisseler, 2020 yılı için şu şekilde; Petkim, Tofaş Oto, Tüpraş, Garanti BBVA.

Borsada güçlü sat ve güçlü al kelimeleri en sık duyulan kelimelerdir ve borsa sektörüne yeni girmiş birisi bile ilk etapta bu kelimeleri duymaya başlar. Güçlü sat, güçlü alın tam tersine, hissenin düşeceği düşünüldüğünde ortaya çıkan bir durumdur. Eğer hisselerin fiyatının düşeceği yönünde bir analiz varsa, bu hisse için güçlü sat terimi kullanılır.

Güçlü al verene hisselerin yükselişi hakkında kesin bir şeyler söylemek çok da doğru değildir. Nasıl ki güçlü sat veren hisselerin düşeceği kesin değilse, güçlü al veren hisselerin de yükseleceği kesin değildir. Her iki durumda da bir öngörü üzerinden hareket edilmektedir. Öngörüler konusunda yanılgı da yaşanabilir.