Ethereum (ETH) HaberleriKripto Para Haberleri

Grayscale Şimdiye Kadarki En Yüksek ETH Alımı Yaptı

Grayscale tarafından yapılan açıklamada son iki haftada yatırımcılar için 344 milyon dolar değerinde ETH satın alındığını açıkladı.

] }

2013 yılında kurulmuş olan dijital varlık yöneticisi Grayscale tarafından yapılan açıklamada son iki haftada yatırımcılar için 344 milyon dolar değerinde ETH satın alındığını açıkladı. Bu şimdiye kadar yapılan en büyük ETH alımı anlamı da taşıyor. Grayscale her birisinin değeri 1,770 dolar olan ve toplamda 52.730 adet olan ETH satın alması ile birlikte şimdiye kadar gerçekleştirdiği en büyük alımı da yaparak ETH için önemli bir yatırım sağlamış oldu.

Sonuçta 344 milyon dolar değerinde bulunan 197.890 adet ETH’ye iki haftadan kısa bir süre içerisinde Grayscale sahip oldu. Verilere göre Grayscale ETH Trust şimdilik 3,13 milyon ETH’ye sahip bulunuyor ve bu oran da toplam arzın yüzde 0,2’sine karşılık buluyor.

Daha Önce de Bitcoin Almıştı

Ünlü varlık yöneticisi Grayscale daha önce de aynı şekilde Bitcoin alımı yapmıştı. Bu alım kapsamında 600 milyon dolar değerinde olan 16,224 adet BTC alan Grayscale önemli bir yatırıma da imza atmıştı. Grayscale toplu alım seçenekleri arasında bu noktadan sonra da adından söz ettirecek gibi duruyor. Ayrıca Grayscale tarafından paylaşılan son verilere bakıldığında toplamda kripto varlıklarının değerinin 38,8 milyar dolar olduğu da ifade edildi.

ETH için bu yatırım ise özellikle son zamanlarda 2 bin dolar bandını beklediği için önem taşıyor. Her ne kadar Grayscale’in alımı çok büyük etki yapmasa da ETH’nin fiyatının yükselmesine yardımcı oldu.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu