Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Grayscale Artık Bitcoin Almayıp Satacak Mı?

Peter Schiff, Grayscale’in büyük bir Bitcoin alıcısı olduktan sonra, ilerleyen dönemlerde büyük bir Bitcoin satıcısı konumuna geçeceğini iddia etmişti.

] }

Geçtiğimiz yılın ikinci yarısında, dev yazılım şirketi MicroStrategy’nin yatırımları ile başlayan kurumsal şirketlerin Bitcoin (BTC) yatırım akımı, geçtiğimiz yılın kalan zamanlarında ve 2021 yılında da hız kesmeden devam etti.

MicroStrategy şirketinin öncüsü olduğu bu yatırımlara daha sonra Square ve Tesla gibi büyük ölçekli birçok şirket daha katıldı. Özellikle kurumsal şirketlerin ve büyük yatırımcıların Bitcoin alımlarında aracı konumunda bulunan Grayscale şirketi de satın aldığı Bitcoin’ler ile geçtiğimiz aylara damgasını vurmayı başarmıştı.

Ancak Euro Pasific Capital CEO’su ve büyük bir altın savunucusu olan Peter Schiff, Grayscale’in büyük bir Bitcoin alıcısı olduktan sonra, ilerleyen dönemlerde büyük bir Bitcoin satıcısı konumuna geçeceğini iddia etmişti. Yılın başlarında ortaya atılan bu iddiaya ilişkin, ilk adım atılmış olabilir.

Grayscale BTC Satışları İçin İlk Adımı Atmış Olabilir

Peter Schiff’in iddiaları üzerine Grayscale şirketinden yılbaşından bu yana Bitcoin satma yönünde bir hamle gelmedi. Aksine Grayscale şirketi 2021 yılında da Bitcoin satın almaya devam etti.

Ancak Grayscale şirketinin kurucusu olan Barry Silbert’in öncüsü olduğu Digital Capital Group, geçtiğimiz günlerde, Grayscale şirketinin en bilindik ve en büyük hissesi olan 250 milyon dolarlık Bitcoin tabanlı hisselerini (GBTC) geri çekmeyi planladığını açıkladı. Digital Capital Group tarafından yapılan bu açıklama, Peter Schiff’in yılın başlarında dile getirdiği durumun ilk adımları olabilir ve Grayscale şirketi de Bitcoin konusunda satış pozisyonuna geçebilir.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu