Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Grayscale 5 Yeni Altcoin Fonu Oluşturuyor

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi konumunda bulunan Grayscale şirketi, kuracağı fonların şu altcoinleri kapsayacağını duyurdu:

] }

Kripto para piyasalarında, Bitcoin’in (BTC) rekoru sonrası başlayan hareketlilik, Bitcoin ile birlikte yerini durgunluk dönemine bıraktıktan sonra, piyasaları hareketlendirecek bir haber Grayscale şirketinden geldi. Yönetimi altında toplamda 43 milyar dolarlık varlık tutan Grayscale şirketi, beş yeni kripto para fonu kuracağını açıkladı. Kurumsal yatırımcıların kripto para varlık yönetimlerini yapan Grayscale şirketinin 5 altcoini fonlarına ekleyeceğini duyurması ile birlikte, o altcoinlerde yukarı yönlü bir hareketlilik başladı. Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi konumunda bulunan Grayscale şirketi, kuracağı fonların şu altcoinleri kapsayacağını duyurdu:

  • Basic Attention Token (BAT)
  • Chainlink (LINK)
  • Decentraland (MANA)
  • Filecoin (FIL)
  • Livepeer (LPT)

Grayscale şirketinin duyurusu ile birlikte bu 5 altcoinde de yukarı yönlü hareketliliklerin başladığı görülürken, bu hareketliliklerden payını en iyi şekilde alan altcoin ise Decentraland (MANA) oldu. MANA haber ile birlikte %16’dan fazla değer kazandı.

Şirket Fonları Nasıl Ayıracak?

BNN Bloomberg haberine göre Grayscale şirketi fon açacağı altcoinlerden LINK, FIL ve LPT için doğrudan bu üçüne yatırım yapılmasının yolunu açacak, öte yandan şirket fonlardan birinde Ethereum (ETH) tabanlı BAT’ı tutacak ve MANA ekosistemine de yatırım yapmak için bu fonlar kullanılacak. Grayscale şirketinin attığı adım sonrasında, kurumsal şirketler şartları karşıladığı sürece bu 5 fona yatırım yapabilecek. Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, kripto para piyasalarında yatırımcı taleplerinin hiç olmadığı kadar yüksek olduğunu dile getirdi.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu