Goldman Sachs’ın Bitcoin Hizmetleri Başlıyor

0

Geçtiğimiz yıllarda bünyesinde “kripto para masası” bulunduran ve 2018 yılında bu işletme alanını kapatan ABD merkezli dev bankacılık kuruluşu Goldman Sachs, bu yıl kripto para masasını tekrar açmaya kara verdikten sonra bu alandaki adımlarını da atmaya başladı.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) Aralık 2020 döneminde 20 bin dolar rekorunu kırmasıyla başlayan sürecin ilk dönemlerinde Bitcoin karşıtı sert söylemler ile gündeme gelen Goldman Sachs bankası, Private Wealth Management olarak bünyesindeki müşterilere 2021 yılının ikinci yarısından itibaren Bitcoin hizmeti vermeye başlayacak. Goldman Sachs’ın, “Fiziki, geleneksel ve türev enstrümanlar” da dahil olmak üzere birçok farklı varlık sınıfını değerlendirmeye aldığı açıklandı. Banka, bu yıldan itibaren müşterilerine Bitcoin yatırımı yapma olanağını tanıyacak.

Banka Kararı Nasıl Aldı?

Goldman Sachs bankası, Private Wealth Management bünyesinde müşterilerine bu yıldan itibaren Bitcoin yatırımı yapma olanağı tanıyacak. Birimin global yöneticisi olan Mary Rich, birçok varlık sınıfının değerlendirileceğini ve Bitcoin enstrümanlarının da yılın ikinci yarısında hazır olabileceğini açıkladı. Rich yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’i artık enflasyona karşı hedge amacı ile kullanan yatırımcıların sayısında artış yaşandığını ifade etti. CNBC tarafından verilen habere göre Goldman Sachs, daha önce de belirttiği gibi talep artışı ile birlikte artık müşterilerine Bitcoin hizmeti vermeye başlayacak. Yatırımcıların Goldman Sachs Private Wealth Management çatısında hesap açabilmesi için en az 10 milyon dolarlık sermaye göstermesi gerekecek

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.