Kripto Para HaberleriBitcoin (BTC) Haberleri

Goldman Sachs Çok Önemli Yatırım Yaptı, BTC Fiyatları Etkilenebilir

ABD’nin ve dünyanın en ünlü bankaları arasında yer alan Goldman Sachs, BTC için önemli bir adım attı

] }

ABD’nin ve dünyanın en ünlü bankaları arasında yer alan Goldman Sachs, BTC için önemli bir adım attı. Bu atılan adım ile birlikte piyasalarda Bitcoin fiyatlarının yükselmesi yönünde olumlu bir hava oluştu. Lider kripto para birimi olan BTC hakkında atılan bu adım Goldman Sachs’in önemli bir hizmeti başlattığını içeriyor.

Alınan bilgilere göre firma Wall Street içindeki yatırımcılara türev BTC sunacak. Buna göre firma BTC vadelilerine dayanan yeni türev sözleşmelerin BTC’nin volatilitesine karşı koruma sunacağını ifade etti. Söz konusu durum ise işlem borsası CME Group üzerinde yer alan blok işlemlerde geçerli olacak. Konu hakkında yapılan açıklamalarda BTC’nin bu durumda önemli fiyat değeri yaşayabileceği belirtildi.

Fiyatların Artmasına Neden Olabilir

Goldman Sachs tarafından atılan bu adım resmi duyuru yapılmadan geçen ay başlatıldı. Firma tarafından yeni yapılan açıklamalarda ise kripto para tabanlı ürünlere karşı çok önemli ilgilerin beklendiği de ifade edildi. Goldman Sachs ayrıca bu yıl başında BTC için olan OTC platformunu da yeniden devreye soktu.

Daha önceden bu adımı attığında BTC fiyatında düşüş yaşanmıştı ama bu sefer durum farklı olmuş ve birimin fiyatı 65 bin dolar bandına kadar ulaşmıştı. Bu yüzden yeni atılan bu adım da BTC için olumlu haberlere yol açabilir. Uzmanlara göre BTC ilerleyen süreçte önemli destek kazanabilir.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu