Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Goldman Sachs Başkanından Kritik Bitcoin Açıklaması

Goldman Sachs analistleri tarafından geçtiğimi aylarda yapılan açıklamalarda, banka Bitcoin’in asla altının yerini alamayacağını iddia etmişti.

] }

Kripto para piyasalarında, dev bankacılık kuruluşlarının yaptığı açıklamalar ve kripto para birimleri adına attığı adımlar ile çalışmalar, yakından takip ediliyor. Zira git gide büyüyen Bitcoin (BTC) pazarı ve beraberinde kripto para piyasaları için bankacılık kuruluşlarının atacağı adımlar, geleneksel ekonomi piyasaları ile kripto para birimlerinin entegrasyonu konusunda önemli birer basamak görevi görebilir. Bu kapsamda sık sık kripto para birimleri ve özellikle de Bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen ABD’nin en büyük bankacılık kuruluşlarından Goldman Sachs, Bitcoin ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Goldman Sachs bankası, geçtiğimiz aylarda söz konusu Bitcoin rallisi henüz başlamamışken, Bitcoin’e karşı sert söylemlerle ve Bitcoin – altın kıyaslamaları ile gündeme gelmişti. Goldman Sachs analistleri tarafından geçtiğimi aylarda yapılan açıklamalarda, banka Bitcoin’in asla altının yerini alamayacağını iddia etmişti.

Goldman Sachs Bitcoin Masasını Tekrar Açtı

Altın savunucusu ve Bitcoin karşıtı gibi bir imaj çizen Goldman Sachs bankası, son dönemlerde bu tavrını yumuşatmış gibi görünüyor. Goldman Sachs COO’su ve Başkanı John Waldron, banka müşterileri tarafından gelen Bitcoin taleplerinin, eskisine göre çok daha yoğun olduğunu dile getirdi. Eskisine göre daha fazla bir talep yoğunluğu ile karşılaştıklarını ifade eden Wladron, Çarşamba günü Reuters’e açıklamalarda bulundu. Waldron açıklamalarında, bankanın 2018 yılında Bitcoin için kurulan masanın, o tarihten bu yana ilk kez bu ay tekrar açıldığını ifade etti.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu