] }
Ekonomi Haberleri

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır

Garanti Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Kredi kartı kullanan birçok insanın sorunu olan kredi kartı borçları, kart kullanıcıları tarafından yapılandırılmak istenmektedir. Garanti kredi kartı borcu yapılandırma konusuna değineceğimiz bu yazıda, garanti bankası ile çalışan kart kullanıcılarının borçlarını nasıl yapılandırabileceği konusunda bilgi vermektedir.

Türkiye’nin en önde gelen bankalarından biri olan Garanti Bankası müşterilerinin borçlarını ödeme konusunda problem yaşadıkları durumlarda kredi kartı veya çekilen kredi borçlusunun mağdur olmamaları için borcu küçük ödeyebilecekleri küçük miktarlara bölme, yeniden finansman ve yardımcı finansman gibi birçok kolaylık sağlamaya çalışmaktadır.

Bunlardan en önemlisi kredi kartı borcu yapılandırmadır. Zaman içerisinde yeni harcamalarla birlikte borçlarınızı ödemekte zorluk çeker hale gelebilirsiniz ve bu sürecin en son ve en kötü ayağı olan icra durumlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Lakin Garanti Bankası böyle durumların yaşanması ihtimaline karşı önlem olarak, önceden verdiği ve ödenmemiş taksitleri bulunan kredileri yapılandırma ve değerlendirme hizmeti vermektedir. Ancak bu tekrar yapılan yapılandırmaların faiz ücretlerini de hesaplayarak üstüne eklemektedir.

Garanti kredi borcu yapılandırma işleminde son üç ay ki ödemelerinize bakılıp, sicilinizde düzgün olması sonucu bir yapılandırma işlemi yapılmaktadır. Sizde Garanti Bankası kredi kartlarından kullanıyorsanız ve borçlarınızı zamanında ödemişseniz, müşteri sicilinizin düzgünlüğüne bakıldıktan sonra bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Kredi kartı borcunuz sebebiyle Kara Listeye girmek istemiyorsanız Garanti kredi kartı borcu yapılandırma hizmetinden faydalanmanız yararınıza olacaktır. Eğer Garanti Bankası kredi kartları kullanıcısı iseniz bu hizmetle birlikte borcunuzu tekrar yapılandırma ile 9 takside kadar bölmeniz mümkündür. Bu hizmetin alınabilmesi için birkaç dönemlik gecikme olması gerekiyor, sonrasında bu hizmetten hak talep edebilirsiniz. Ek olarak en uygun kredi veren bankalar yazımızı okuyabilirsiniz.

Garanti Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır

Yapılandırma talep ettiğiniz kartınız için öncelikle müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Alo Garanti 444 0 333 numarasını arayıp sisteme birkaç kelime ile yapmak istediğimiz işlemi anlatmanız gerekmektedir. Sonrasında ‘Garanti Bankası Bonus Kart Risk Birimi’ ile görüşme talebinizi belirtmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında kredi kartı numaranızı da girdikten sonra müşteri hizmetlerine sizi bağlayacaktır. Müşteri temsilcisine kartınızın birkaç dönemlik borcu olduğunu ve yapılandırmak istediğinizi söyledikten sonra yönlendirmelerle birlikte yapılandırma işleminiz için size yardımcı olacaklardır.

blank

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu