Altcoin Haberleri

Gana Merkez Bankası Kendi Kripto Parasını Çıkaracak

] }

Gana devleti merkez bankası olan Gana Bankası BoG), yaptığı son açıklamada, Gana  merkez bankasının dijital para birimi (CBDC)  yapabileceğini açıkladı.

Yapılan açıklamada 26 Kasım Salı günü Gana’daki Bankacılar birliği Enstitüsü’nde düzenlenen 23. Ulusal Bankacılık Konferansı sırasında BaG valisi olarak görev yapan bir iktisatçı olan  Ernest Addison  açıklamalarda bulundu.

Addiso’nun yaptığı açıklamada; merkez bankası kendi dijital para çıkarma olasılığın olduğunu iddia etti. Daha spesifik olarak, bankanın bir CBDC pilot proje fikrine  bakmak için “yakın gelecekte bir e-cedi uygulamasında bulunacağını belirtti.

Merkez bankası valisi, dijital para biriminin ülkenin finans ve bankacılık sektörünü modernize etme  açısından mükemmel bir alt yapıya sahip olduğunu açıkladı.

Bir çok ülke bankacılık sektörünü ve finansal sorunlarını kripto para ile çözüm bulacağını düşünmektedir. Bu düşünceyi hayata geçiren ülkelerde bulunmaktadır. Asıl sorun gerçekten çözüm getirip getirmeyeceği yönünde duyulan kuşkular.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu