Bitcoin (BTC) Haberleri

Galaxy S10 Bitcoini Destekleyecek

] }

Akıllı telefon sektörünün öncü markalarından biri olan Samsung’un merakla beklenen akıllı telefonu Galaxy S10’a “Samsung Knox” un entegre edildiği doğrulandı. Bu haberi doğrulayan kaynak ise Samsung. Bu özellikle birlikte donanım güvenliği sağlanacak. Blockchain uygulamaları için özel anahtarlar bu özellikle birlikte daha da güvende olacak. Ayrıca bu cihaza sahip olan coin yatırımcıları donanım cüzdanı da oluşturabilecekler.

Samsung’da çalışan bir yetkili  yerel kripto para cüzdanı ile ilgili görselleri internete sızdırmıştı. Bu paylaşım özellikle kripto para ile ilgilenen kişilerin dikkatini epeyce çekmişti. Samsung yetkililerinden biri olan Han Ho-Hyeon yaptığı açıklamada yerel kripto para cüzdanı için uyumlu olan bir işlemcinin Galaxy S10’a entegre edildiğini söyledi. Bu girişimi yapan ilk telefon üreticisi HTC markasıydı ve HTC markası, HTC, Exodus 1 ile bu alanda ki ilk girişimini gerçekleştirmişti. Samsung cephesinden gelen bu hamle sonrasında Bitcoin piyasasında daha farklı girişimlerin olacağı, özellikle de Google ve Apple gibi önemli rakip markaların bu hamle sonrasında ne gibi bir tutum izleyeceği merak konusu.

Sema Taş

Uludağ Üniversitesi mezunu olan ve uzun bir süredir kripto paralar üzerine analiz ve haberler hakkında analizler ile ilgilenen Sema, kointimes'a katkı sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu