Ripple (XRP) HaberleriKripto Para Haberleri

Fransa’dan XRP Destekli Dijital Euro Adımı

Fransa Merkez Bankası’nın, dijital Euro adımı için XRP platformunu uygun bir örnek olarak ele aldığı ve incelediği de belirtildi.

] }

Kripto para piyasalarının artan popülaritesi ile birlikte devletlerin kripto para piyasalarına ve kripto para birimlerine yaklaşımlarında da değişiklikler ortaya çıkmaya başlamıştı ve devletlerin kripto para birimleri ile ilgili attığı ya da atacağını açıkladığı adımlar, son günlerde daha sık şekilde gündeme gelmeye başladı. Bu kapsamda birçok ülkeden kripto para çalışmaları ile ilgili haberler gelmişti ve bu haberlere bir yenisi de Fransa kanadından eklendi. Avrupa Bölgesi’nin en büyük merkez bankalarından biri olan Fransa Merkez Bankası (Banque de France), CPA Avustralya tarafından yayınlanan rapora göre dijital Euro çıkarmak adına adım atma hazırlığına girdi. Raporda, Fransa Merkez Bankası’nın, dijital Euro adımı için XRP platformunu uygun bir örnek olarak ele aldığı ve incelediği de belirtildi.

XRP Platformunda Dijital Euro Çıkarılırsa XRP’ye Ne Olur?

İlgili Makaleler

XRP, son aylarda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple şirketine ve şirketin iki üst düzey yöneticisine açtığı davanın etkileri ile boğuşuyor. Davanın etkisi ile birlikte büyük değer kayıpları yaşayan XRP için bu haber olumlu karşılanabilir. Zira XRP adına dava sürecinden olumlu sayılabilecek haberler gündeme geldiğinde bile XRP fiyatında kısa vadeli artışlar yaşanıyordu. Fransa Merkez Bankası’nın XRP platformunu kullanarak dijital Euro basmaya başlamasının, XRP fiyatını olumlu yönde etkileyeceği düşünülüyor. Komisyonun, XRP platformu dışında Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) platformlarını da incelediği belirtildi.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu