Kripto Para Haberleri

Flaş Haber: Elon Musk Bitcoin Madenciliğine Hazırlanıyor!

Tesla CEO'su Elon Musk, geçtiğimiz gece şirketin Bitcoin (BTC) ödemelerini artık kabul etmeyeceğini duyurarak piyasada büyük yankı uyandırdı.

Tesla CEO’su Elon Musk, 12 mayıs akşamı yaptığı açıklamada (BTC) ödemelerini askıya aldığını açıklamasıyla piyasa tepe takla oldu. Elon Musk, bu kararı almasının nedenini “Bitcoin madenciliği ve işlemlerinde kömür gibi fosil yakıtların giderek daha yoğun kullanılması” ve  bu durumdan duyduğu endişeyi dile getirdi.

BTC ile dışında bir çok altcoin düşüş yaşayarak milyonlarca insansın zarar etmesine neden oldu. Popüler yatırım  şirketleriden biri olan SkyBridge’in kurucusu olan  Anthony Scaramucci bu konuyu farklı bir perspektiften ele aldı.

Scaramucci, 13 Mayıs 2021 tarihinden sosyal medya platformu twtitter’dan attığı bir tweette Tesla’nın yakın zamanda Bitcoin madenciliği işine girebileceğini iddasında bulundu.

“Elon, yarım yamalak iş yapan bir adam değil. Bitcoin madenciliği sektörünü sekteye uğratan, yeni bir rakip olacağını öngörüyorum. 500 bin satoshi’ye bahse girerim ki, Tesla/SolarCity bir yıl içerisinde ‘süper temiz’ Bitcoin madenciliği işine girdiğini duyuracak.”

Elon Musk,  önceki tweetlerinde sürek olan olarak  Bitcoin’e  destek çıkmasıyla gündeme geeb  Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin bir gönderisini, dün gece yapılan paylaşım ile oldukça şaşırtılı  bir şekilde yanıtlamıştı. Musk, Bitcoin’in yenilenebilir enerjiyi teşvik ettiğini söyleyen Dorsey’ye, bundan yalnızca üç hafta önce “Bu doğru” diyerek yanıt vermişti.

Kaynak:  https://tr.cointelegraph.com/news/backlash-to-elon-musk-s-bitcoin-bombshell-as-traders-start-to-buy-the-dip

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam