Ripple (XRP) HaberleriKripto Para Haberleri

Flaş Gelişme: SEC Ripple İle İlgili Neler Söyledi?, Dava Bitti mi?

RİPPLE SEC davasında son dakika gelişme yaşandı. Ripple davayı kazandı mı?, Ripple ile ilgili son gelişmeler neler?

] }

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple’a yönelik olarak yeni açıklamalar yapıldı. SEC’in Aralık 2020 tarihinde açmış olduğu menkul kıymet davası kapsamında ilk başta Ripple lehine gelişmeler yaşanmış olsa da daha sonra gelişen olaylar şimdilik davayı SEC lehine çevirmeye başladı.

Ripple’ın davada savunmasının temelini ise SEC’in bir soruşturma açmış olmasına karşılık bunu bildirmemesi ve Ripple’a da adil bir savunma hakkı tanımaması oluşturdu. Ripple ise tüm stratejisini bu türden bir savunmaya konumlandırmıştı. Ancak SEC son zamanlarda bunun önüne geçmek için önemli adımlar atmaya başladı.

Dava SEC Lehine Gelişiyor

SEC’in dava kapsamında en önemli adımlarından birisi Ripple’ın almış olduğu danışmanlık hizmetleri olarak öne çıkıyor. Özellikle Ripple XRP’yi piyasaya sürmüş olduğu ilk yıllarda pek çok danışmanlık şirketinden hizmet aldığı yönünde SEC’in açıklamaları bulunuyor.

Şimdi ise SEC daha önceki emsal kararların esasında Ripple için bir uyarı teşkil etmekte olduğunu belirtti ve şirketten yeni açıklamalar talep etti. SEC şimdiye kadar 70’den fazla kripto para şirketine yönelik dava açmış ve hepsinde de zafer elde etmişti.

Bu veriler de Ripple’ın işlerinin biraz daha zor olacağına yönelik açıklamaları güçlendiriyor. Ripple için bir uyarı olduğunu vurgulayan uzmanlar davanın seyrinin lehte olması için Ripple’ın daha dikkatli olması gerektiğine de dikkat çekiyorlar. SEC’in bu durumu kabul ettirmesi davanın seyrini de bambaşka hale getirebilir.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu