] }
Coin Haberleri

Flaş Gelişme : Hack Yüzünden Hangi Borsalar İşlemleri Durdurdu ?

Blockchain altyapılı  tek finans platformu olan Fusion Network, bugünün erken saatlerinde hack’lendi. Fusion Vakfı CEO’su DJ Qian, resmi FSN Telegram kanalında token değiş tokuş cüzdanının hücüma uğradığını bildirdi.

Qian, 10 milyon FSN ile 3.5 milyon ERC-20 FSN token’ının çalındığını ifade etti. Bu oran, dolaşımdakilerin yüzde 38’i ediyor.

%75 ’e varan düşüş

Olayın meydana çıktığı ilk dakikalarda FSN’nin maliyeti 0.48 dolardan 0.15 dolara tahminen yüzde 70 kıymet kaybetti.

Daha ardından tek oran toparlanan FSN, henüz 0.26 dolardan prosedür görüyor ve hâlâ tahminen yüzde 50 kıymet yitirmiş halde.

Çalınan fonların tahminen kıymeti, hücum esnasında 6.4 milyon dolardı.
Qian,

“Olayın sonrasında hırsızın çaldığı FSN’leri aklamak için hareket ettirmeye devam ettiğini ve bunların tek bölümünü satmak emeliyle borsalara aktardığını belirledik.”  diye konuştu.

CEO, kalan token’ların güvenilir tek soğuk cüzdan adresine gönderildiğini ve OKEX, Huobi ile BitMax gibi devasa borsalarla bağlantı kurulduğunu söyledi.

Dahası, Fusion’ın çalınan FSN’leri seyretmek için tek uygulama geliştirdiğini ilave etti. Bu arada OKEx, Huobi, BitMax, Citex ve Hotbit FSN için para yatırma çekme işlemlerini durdurma kararı aldı.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.