Flaş Altın Tahmini: Altın Aldı Başını Gidiyor, İşte Yıl Sonu Fiyat Tahminleri!

Altın duayenleri, gram altında görülecek seviyeleri ve yıl sonu fiyat tahminlerini açıkladı.

0

Spot altın (XAU/USD) fiyatları, son bir günde 1940 dolarların ortaları ile 1960 dolar arasında seyrederek, kararsız bir hareket oluşturdu. Altın yorumcuları gram altın ve ons altın için tahminlerini aktardı. Uzmanlara göre altında yaşanan bu belirsizlik, fiyatı yaz aylarında tavan yaptırabilir. Uzmanlar ayrıca altın tahmini 2022 yılı sonu öngörülerini de paylaştı. İşte detaylar…

Suudi Arabistan’ın Petrol Altyapısı Belirsizliği, Altın Fiyatını Yükseltiyor!

Gram ve ons altın son birkaç gündür yükselişini sürdürüyor. Bunun birkaç sebebi bulunuyor. Bunlardan ilki, Rusya’nın Ukrayna üzerinde henüz tam olarak bir hakimiyet kuramamış olması. Bu durum piyasayı sıkıştırıyor ve altın fiyatları giderek tırmanıyor.

Bunun yanı sıra bir başka neden de; Cidde’deki bir sahanın, bir Huothi füzesi tarafından vurulmasının ardından, Suudi Arabistan’ın petrol altyapısının güvenliğine ilişkin jeopolitik bir belirsizlik oluştu. Bu güven eksikliği ve belirsizlik, altının 1940 dolar bölgesindeki ve yüksek seviyelerdeki desteğin üzerinde fiyatlanmasına destek oluyor. Bu durumda altın fiyatı yukarı yönlü seyrini sürdürüyor.

Rusya – Ukrayna Savaşı Devam Ederken, Altın Artışa Devam Edecek

Altının dayanıklılığı, Rusya-Ukrayna savaşının şiddetle devam ettiği ve bunun küresel ekonomi üzerindeki etkisinin henüz bilinmediği bir dönemde enflasyon korumasından vazgeçmek istemeyen bir piyasanın havasını yansıtıyor. Şu anda herkesin hemfikir olduğu tek şey, savaşın ve bunun sonucunda Rusya’ya yönelik Batı yaptırımlarının enflasyonist olacağı gerçeğidir.

flaş altın tahmini: altın aldı başını gidiyor, i̇şte yıl sonu fiyat tahminleri! 1

Cuma günkü Rus ve Ukraynalı müzakerecilerin söylemlerine bakılırsa, barış görüşmelerinde hiçbir ilerleme belirtisi bulunmazken, önemli ölçüde jeopolitik/enflasyon riski priminin altın olarak fiyatlandırılması mantıklı görülüyor.

Uzmanlardan Altın Tahmini: Gram Altın 2022 Yıl Sonunda Bu Seviyeleri Görecek

Altın duayeni İslam Memiş, geçtiğimiz günlerde uzun vadeli beklentilerini açıkladı. Memiş’e göre gram altın uzun vadede 1450 TL civarına ulaşacak. Diğer kuyumculardan da benzer yorumlar geliyor. Fiyatın yükselişe devam edeceğini aktaran kuyumculara göre gram yıl sonunda 1100 TL civarına ulaşmış olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }