Bitcoin (BTC) Haberleri

Fidelity’den Yeni Bitcoin Saklama Hizmeti

] }

2,5 trilyon dolarlık bir parayı yöneten dünyanın önde gelen varlık yönetim şirketi Fidelity, Bitcoin saklama hizmeti olarak adlandırdığı yeni hizmetini duyurdu. Bu hale ile birlikte kurumsal paraların kripto paralara katılması konusunda da önemli bir engel aşılmış olacak.

Dün akşam şirket tarafından yayınlanan resmî açıklamada Fidelity Digital Assets’in şu an için sadece bir grup müşteri ile faaliyete geçtiği belirtildi. Ocak ayında şirket tarafından yapılan açıklamada Mart ayı içerisinde bu hizmetin başlayacağı söylenmişti. Bu hizmet şu anda kurumsal yatırımcılara sunulan bir hizmet. Dün yapılan açıklamada “Bir grup müşteri ile faaliyetlere başladık ve yavaş bir şekilde genişlemeye devam edeceğiz” denildi.  Bununla birlikte şirketin şu anda emekli ve bağış fonları, aile ofisleri ve serbest yatırım fonları üzerin de odaklandığı belirtildi.

İlgili Makaleler
bitcoin saklama hizmeti
bitcoin saklama hizmeti

Kurumsal Para Kripto Paralara Katılabilecek

Yeni Bitcoin saklama hizmeti ile kurumsal paranın kripto paraya katılmasının önündeki engel kalkıyor. Şirketin regüle edilmiş yani bazı kurumlar tarafından denetleniyor olması bir bakıma regülatörlerin kripto paraya bakış açılarını da değiştirecek. Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead geçen Ekim ayı içerinde Fidelity ile ilgili yaptığı bir açıklamada beş yıl sonra geriye dönüp bakıldığında bu işlerin sektöre inanılmaz büyük sermayeler getiren işler olduğunun daha iyi anlaşılacağını söyledi.

Fidelity’nin bu hizmeti kripto para anlayışını değiştirebilecek önemli adımlardan bir tanesi olarak adlandırılıyor. Zira bu hareketi takip eden başka şirketlerin de ortaya çıkması kısa bir süre içinde kripto para ve kurumsal paraların arasında duvarların da yıkılmasına sebep olacak. Fidelity ilerleyen günlerde bu hizmeti alan müşterilerinin sayısını da kademeli olarak arttırmayı planlıyor. Bununla birlikte şirketin regüle edilmiş bir şirket olması yatırımcıların gözünde de saygınlığını ve güvenirliğini arttırıyor.

Ülkemizin en gözde kripto paraları hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Sema Taş

Uludağ Üniversitesi mezunu olan ve uzun bir süredir kripto paralar üzerine analiz ve haberler hakkında analizler ile ilgilenen Sema, kointimes'a katkı sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu