Facebook Altcoinleri Bitirecek

Tanınmış bir Bitcoin uzmanı olan Max Keizer, Ripple’in ve diğer dijital para birimlerinin çoğunun, sosyal ağ devi Facebook tarafından henüz lanse edilmemiş kripto parası GlobalCoin tarafından imha edileceğini öngördü. Facebook altcoinleri bitirecek ama Bitcoin bu durumdan etkilenmeyecek.

Bitcoin Artacak

Max Keizer, Facebook’un yeni kripto parası GlobalCoin’in altcoinleri etkisiz hale getirmesine karşın Bitcoin’in fiyatının da önemli ölçüde artacağını belirtti. Bitcoin’in rekabetinin diğer para birimleriyle değil altınla olduğunu söyleyen Keizer, dijital paralarla alakalı çalışmalar yapan kuruluşların da ortadan kalkacağına dikkat çekti.

Facebook Altcoinleri Bitirecek

Facebook Altcoinleri Bitirecek

Facebook’un Kripto Parası Bitcoin’e Yardım Ederken XRP’yi Nasıl Bitirecek?

GlobalCoin duyurulmasından bu yana, bu konu insanların kulaklarında bir zırıltı olarak yer etmeye devam ediyor. Şirket tarafından söylendiği gibi, Facebook’un kripto parası ile ilgili artı nokta, amacının sorunsuzca eşler arası ödeme hizmetleri ve diğer mikro dönüşümler sunmak olması. Bu durum doğrudan Facebook’un kripto parasını LTC (Litecoin) ve Ripple’ın kripto XRP’si gibi altcoinlerle rekabete sokar. Bu kriptoların her ikisi de, ucuz ve hızlı işlemleriyle ünlüdür. Ripple ve Litecoin dışında, bu niş ayrıca kripto para birimi bazında ödemelere ilgili olan BitPay gibi şirketleri de ilgilendiriyor.

İLGİLİ HABER:  Facebook Coin İçin Mevcut Uygulamalar Yeniden Düzenleniyor

Facebook’un Planı

Görünüşe göre, Facebook, özellikle yerel olarak dalgalı yapıdaki, gelişmekte olan ülkeleri hedef alacaktır. Mesela Zimbabve veya Venezuela. Ek olarak, şirketin kripto parasının Messenger ve WhatsApp aracılığıyla birincil sosyal platformundan başka bir şekilde kullanıma sunulması konusunda da bir dedikodu var.

Burada Facebook’un p2p ödeme işlevini, özellikle Avrupa’da, düşüşte olarak kabul edilen Messenger üzerinde başlattığını belirtmek gerekir. Söylentiler, şirketin hem İngiltere’de hem de Fransa’da bu özel hizmet için gizli çalışmalar üzerinde olduğu yönünde. Facebook beklenen yeni kripto parası GlobalCoin’i 2020’de piyasaya sürecek.

İLGİLİ HABER:  Bitcoin Şimdide Hotels.com’da

Craig Wright ve John McAfee arasındaki savaş hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın