] }
Ethereum (ETH) Haberleri

Ethereum Yönünü Yukarıya Çevirdi! Hangi Seviyeleri Görebilir?

Ethereum Nasıl Bir Hareket İzleyecek?

Ethereum fiyatı, ABD doları karşısında yukarı yönlü bir hareket başlatarak artışa geçti. Aayush Jindal’a göre Ethereum 640 dolar bandını aşamıyor. Şu anda 610 dolar seviyelerinde kalmak için büyük çaba gösteren Ethereum’un ilerleyen günlerde nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Ethereum Nasıl Bir Hareket İzleyecek?

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in yükselişi ile önemli bir ivme yakalayan Ethereum 660 dolar seviyelerine kadar gelebilmeyi başarmıştı. Ancak istikrarlı davranamayan Ethereum, bu yükselişini sürdüremedi ve aşağı yönlü büyük bir kırılma yaşadı. 590 dolarlık destek bölgesine yerleşen Ethereum, yönünü yukarıya çevirerek 620 doların üzerine kadar gelerek toparlandı.

Bu yükseliş sonrasında yine bir gerileme evresi yaşayan Ethereum, şu sıralar 610 dolardan konsolide oluyor. 100 saatlik basit ortalamanın altında kalan Ethereum fiyatının paritesine bakıldığında ise, 625 dolarlık direnç seviyesinin yakınında kırılma yaşadığı görülüyor. Ethereum fiyatının 610 dolar destek bölgesinin altında kalması halinde yeni bir düşüş evresine gireceği düşünülüyor.

Bu durumda 590,585 ve 575 dolar olmak üzere 3 farklı destek bölgelerine doğru düşüş hareketi olabilir. Ancak 610 dolar bandında kalmayı başarabilirse, bu durumda yeni bir yükseliş kapıda olabilir. Bu durumda Ethereum 620 ve 630 direnç seviyelerinin aşılması gerekecek. Bu seviyelerin aşılması halinde ETC 634 ve 640 dolar bandını aşarsa yeniden 650-660 dolar seviyelerini görebilir. Ethereum fiyatı anlık olarak 610.86 dolardan işlem görüyor.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu