Ethereum (ETH) Haberleri

Ethereum Teknik Analizi : Görebileceği Önemli Seviyeler Neler ?

Ethereum’u Neler Bekliyor?

] }

2020 yılını oldukça verimli geçiren Ethereum değeri 2021 yılına düşüşle başladı. Özellikle son zamanlarda Bitcoin yükselişinden önemli bir pay alan Ethereum bu yükselişle en son Mayıs 2018’de gördüğü 735 dolarlık seviyelere ulaştı. Ancak Ethereum yıl bazında 2017 yılında elde etti ATH seviyesini geçtiğimiz yıl yakalayamadı. ETH’nin bu denli bir ATH elde edebilmesi için %87’lik daha artış göstermesi gerekiyordu.

Ethereum’u Neler Bekliyor?

Ethereum geçtiğimiz hafta içerisinde 747 dolara kadar ulaşabilmeyi başarmıştı. Önemli bir yükseliş grafiği çizebilmesi için ise 750 dolarlık direnç bölgesini aşması gerektiği düşünülüyordu. Aralık ayında 750 dolarlık direnç seviyesini aşan ve 756 dolar bandına ulaşabilen Ethereum, geçtiğimiz 750 dolarlık direnç noktası tarafından reddedildi. Düzeltmeye giden ve aşağı yönlü kırılma gerçekleştiren Ethereum yazı esnasında 727.48 dolardan işlem görüyor.

Ethereum’un yönünü yukarıya çevirerek, yatırımcısını memnun edebilmesi için 750 dolar direnç noktasını aşması gerektiği düşünülüyor. Bu seviye sonrasında da 756 dolar bandını geçebilirse, bu durumda önemli bir ivme kazanabilir. Aşağı yönlü hareketini sürdürmesi durumunda ise analistler ETH’nin %20’lik bir kayıp yaşayabileceğini düşünüyor. Bu durum söz konusu olur ise Ethereum 575- 600 dolar aralığına kadar ciddi bir gerileme yaşayabilir.

 

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu