Ethereum (ETH) Haberleri

Ethereum Teknik Analizi: Bu Düşüş Devam Edecek Mi?

Ethereum’da Son Durum Ne?

] }

Ethereum fiyatı son 24 saati içerisinde önemli bir düşüş yaşadı. Özellikle son günlerde kripto para topluluğu durgun ve düşüş trendi içerisinde seyrediyor. Altcoin piyasasında önemli bir düşüş yaşanırken, kripto para topluluğunun lider altcoini de güne düşüşle başladı. 610 dolar seviyelerinde konsolide olmaya çalışan Ethereum tutunamayarak 590 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Ethereum’da Son Durum Ne?

Ether’in eklenen bir saatlik grafiğine bakıldığında önemli bir düşüş evresinde olduğu görülebiliyor. Şu sıralar dalgalanma döneminde olduğu bilinen Ethereum, geçtiğimiz günlerde 570 dolar seviyelerine kadar inmişti. Gece saatlerinde 570 dolara kadar düşen bu altcoin, kısa zamanda toparlanarak 590 dolara kadar çıkabildi. Son 24 saatte yaşanan yüksek düşüşün ardından, şu sıralar bu değeri konsolide etmeye çalışıyor.

50 hareketli ortalamanın altında kalan bu değer ise aslında satış baskısının giderek artmasına neden oluyor. Aşırı satım bölgesine yakın bir yerde olduğu belirlenen Ethereum’un bundan sonra bir süre daha konsolide olmaya çalışacağı düşünülüyor. Aşağı yönlü kırılmasının devam etmesi halinde 585, 575 ve 565 dolar olan destek bölgelerine kadar gerileme gösterebilir. Ancak yönünü değiştirir ve yukarı yönlü bir hareket izlerse, bu durumda Ethereum fiyatı 610, 620 ve 630 direnç bölgelerini aşarak hızlı bir toparlanma sürecine girebilir.

 

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu