Ethereum (ETH) HaberleriKripto Para Haberleri

Ethereum Kurucusundan Çarpıcı NFT Açıklaması

Buterin, NFT konusuna ilişkin yaptığı açıklamalarda NFT’lerin ETH ekosistemi dışında insanlara fayda sağlayabileceğini vurguladı.

] }

Son dönemlerde sıklıkla gündeme gelmeye başlayan NFT’ler (non-fungible-token), özellikle ünlü ve zengin isimlerin konuya dahil olması ile birlikte oldukça popüler bir hal aldı. NFT’lerin yoğun bir şekilde gündeme gelmesi ile birlikte bu kez konuya ilişkin olarak Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’den açıklamalar geldi.

Kişisel hesabından bir blog gönderisi paylaşan Buterin, NFT konusuna ilişkin yaptığı açıklamalarda NFT’lerin ETH ekosistemi dışında insanlara fayda sağlayabileceğini vurguladı. Ethereum kurucusu açıklamalarında ayrıca NFT’lerin “Hali hazırda zenginlere ve ünlülere faydalı” bir platform olarak görülmemesi gerektiğini dile getirdi. Son dönemlerde popüler hale gelen NFT’lerin insanlar tarafından neden beğenilip alındığını ya da alınmak istemediğini kendi bakış açısıyla yanıtlayan Buterin, bunun için iki farklı potansiyel olduğunu ifade etti.

Buterin’in NFT Açıklamaları

Vitalik Buterin, paylaştığı blog yazısında NFT’lerin neden son dönemlerde gündeme bu kadar sık geldiğine ilişkin olarak “Eğer ki herkes bir NFT ürününün sıra dışı ve bir diğerinden kötü olduğu konusunda hemfikir olursa, muhtemelen büyük çoğunluk birinci olanı tercih edecektir.

Bu bir meşrulaştırma durumudur zira insanlar o NFT ile övünebilir, birçok kişinin o NFT’yi beğendiğini bilir ve onu yeniden satabilir” açıklamasını yaptı. Buterin’e göre, meşrulaştırma adımları iyi tarafa olumlu bir şekilde atılabilirse, NFT’ler fayda sağlayabilir ve böylece hayır kurumları, sanatçılar, kullanıcılar ve daha birçok kişi bu alandan yarar sağlamış olur.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu