Ethereum (ETH) Haberleri

Ethereum Kurucusu Buterin’den SHIT’e Yönelik Çarpıcı Hamle! Fiyat Etkilenir mi?

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin sahip olduğu shitcoinleri ne yaptı?, Shit coin nasıl etkilenecek?

Bugün SHIT Coin yatırımcılarını oldukça yakından ilgilendiren bir işlem Vitalik Buterin tarafından gerçekleştirildi. ETH kurucusunun cüzdanına gelen SHIT Coin’ler ile ilgili olan işlem, SHIT fiyatına etki edebilir mi? İşte yanıtı…

Buterin’in SHIB Satışı Hala Akıllarda

Bildiğimiz gibi Vitalik Buterin, 2021 yılı Mayıs ayında cüzdanına transferi yapılan 500 trilyon SHIB’in 410 trilyonluk kısmını 0xdead ile başlayan adrese ileterek yakmıştı. Bu işlem kripto para gündemine yerleşmişti. Elinde kalan diğer SHIB Coin’leri ise yardım fonuna bağışlamıştı. Şimdilerde yeniden çarpıcı bir hamle ile yüksek miktarlı kripto para satış işlemi gerçekleştirdi. Peki bu işlem hangi kripto para için yapıldı? İşte yanıtı…

Buterin Cüzdanını Temizliyor!

Gündeme yansıyan bilgilere göre, Buterin’in cüzdanına 2 ay kadar önce SHIT Coin gönderimi gerçekleştirilmişti. Kripto para dünyasında projelerin tanıtımlarını daha iyi gerçekleştirmek adına piyasanın ünlü isimlerinin cüzdanlarına kripto para gönderimleri yapılabiliyor. Bu trend hareket özellikle SHIB Coin’i oluşturanlar tarafından geçmişte sergilenmişti. Buterin’in cüzdanına daha önce 500 trilyon SHIB gönderimi yapılmıştı. Ancak ETH kurucusu cüzdanını temizlemek için SHIB’lerini yakmış ve bağışlamıştı.

Buterin Kaç SHIT Sattı?

Ethereum’un kurucu adı Buterin cüzdanına gönderilen alakasız token’ları temizleme girişimde bulunmayı seçiyor. ETH kurucusu, kendisine gönderilen birçok token’ı zaman zaman Uniswap merkeziyetsiz kripto para borsasında satarak, cüzdanını temizlediğini belirtiyor.

Dün ise çarpıcı bir işleme girişerek, cüzdanına gelen 25 trilyon SHIT’i satışa çıkararak, karşılığında 33 bin dolar USDC aldı. Satış işlemi ve Buterin’in olumsuz bir haber olarak gündeme gelen hareketi ardından, SHIT Coin’in %19 üzeri değer kaybına girdiği görüldü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam