Ethereum (ETH) Haberleri

Ethereum Fiyatı Kimler Yüzünden Düşüyor? İşte Fiyat Düşüren İsimler!

Bitcoin fiyatının 31 bin dolar seviyesine gerilemesinden sonra ETH, yüzde 4 değer kaybı yaşadı.

] }

Toplam piyasa değeri olarak bakıldığında en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) geçtiğimiz hafta rekor fiyatını tazelemişti. Fakat bu hafta kripto para birimi ayıların baskısından kendisini kurtaramadı. Bitcoin fiyatının 31 bin dolar seviyesine gerilemesinden sonra ETH, yüzde 4 değer kaybı yaşadı. Bitcoin ve türev kripto para birimlerinin satış baskısına maruz kalan ethereum fiyatı, yüklü satışlar nedeniyle düşüyor.

Ethereum Fiyat Orta Seviye Balinalar Yüzünden Düşüyor

Kripto para birimlerini inceleyen ve veri analiz firması olarak bilinen Santiment, ethereum fiyatı neden düşüyor sorusunu yanıtlamak istedi. Santiment tarafından aktarılan bilgiler doğrultusunda ETH’nin orta seviye balinalar yüzünden fiyatını düşürdüğüne ulaşıldı. Orta seviyedeki ETH balinaları düşüş esnasında elindeki paraları satmaya devam ediyor. Bu durum fiyatı baskılıyor ve değer kaybının yaşanmasına neden oluyor.

Fiyatın Yükselmesini Bekliyorlar

Santiment tarafından aktarılan bilgilere göre 100 ile 10 bin arasında ETH’ye sahip olan cüzdanlar, rekor fiyata ulaşılmasını bekliyor. Bu kişiler cüzdanlarında ETH tutarken, orta seviyedeki balinalar elinden sürekli ETH çıkarıyor. 100 ile 10 bin arasında ETH’ye sahip olan kişiler, fiyat yükselişe geçtikten sonra yüklü satış yapıyor.

Ethereum Arzı Düşüş Trendinde

10 bin ve üzerinde ethereum sahibi olan cüzdanlar ise her gün ETH alıyor. Bu durumda küçük ve orta büyüklükteki yatırımcılar, ellerindeki ETH’leri satmak zorunda kalıyor. Büyük balinalar, bu şekilde beslendiği müddetçe ETH’nin değer kaybının devam edeceği düşünülüyor. Santiment, aktif Ethereum arzının 15.221.670,324 olduğunu da paylaştığı verilerde belirtiyor.

Damla

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Damla, 2014 yılından bu yana yazarlık, editörlük, content ve digital marketing ile uğraşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu