ZKsync'den Büyük Airdrop: Erken Kullanıcılara 3,6 Milyar Token Dağıtılacak

ZKsync'den Büyük Airdrop: Erken Kullanıcılara 3,6 Milyar Token Dağıtılacak

ZKsync Association, Ethereum Layer 2 ağı üzerinde önemli bir adım atarak, önümüzdeki hafta ilk kullanıcılarına ve benimseyenlerine toplam 3.675 milyar ZK token dağıtacak.

ZKsync Association, Ethereum Layer 2 ağı üzerinde önemli bir adım atarak, önümüzdeki hafta ilk kullanıcılarına ve benimseyenlerine toplam 3.675 milyar ZK token dağıtacak. Bu girişim, toplam 21 milyar ZK token arzının %17,5'ini kapsıyor ve kripto topluluğunda büyük bir heyecan yaratıyor.

Airdrop Detayları

ZKsync tarafından yapılan açıklamaya göre, tokenler önümüzdeki haftadan itibaren talep edilebilecek ve son talep tarihi 3 Ocak 2025 olarak belirlendi. Katılımcılar, 24 Haziran'dan itibaren talepte bulunabilecekler.

Dağıtım ve Yönetim

Toplam token arzının %49,1'i çeşitli ekosistem girişimleri aracılığıyla, %17,2'si yatırımcılara ve %16,1'i Matter Labs ekibine tahsis edildi. ZKsync Derneği, bu dağıtımın topluluk için sembolik bir karardan daha fazlasını ifade ettiğini vurguluyor. Önümüzdeki haftalarda başlatılacak ZKsync yönetişim sistemi ile birlikte, topluluk protokol yönetişim yükseltmelerini yönlendirecek en büyük likit token arzına sahip olacak.

Uygunluk ve Tahsis

ZKsync, 24 Mart 2024 tarihinde çekilen bir anlık görüntüye dayanarak airdrop için 695.232 cüzdanı listeye aldı. Airdrop, kullanıcılar (%89) ve katkıda bulunanlar (%11) olmak üzere iki kategoriye ayrıldı. Kullanıcılar, ZKsync üzerinde belirli bir etkinlik eşiğini karşılayanlar; katkıda bulunanlar ise ekosistemi aktif olarak destekleyen geliştiriciler, araştırmacılar ve topluluk üyelerini içeriyor.

Ek Tahsisler

Kalan topluluk tahsisi, ZKsync Vakfı tarafından yönetilecek ve zaman içinde ekosistem girişimleri ve ZK Nation yönetişim süreci aracılığıyla dağıtılacak. Merkezi olmayan sosyal ağlarda ve NFT projelerinde belirli faaliyetlerde bulunan cüzdanlar da, arzın yüzde yarısından biraz daha azını alacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.