Nexo Ceo'sundan  İddialı Çıkış: Ethereum Fiyatı Yükselmeye Başlayacak

Nexo Ceo'sundan İddialı Çıkış: Ethereum Fiyatı Yükselmeye Başlayacak

Nexo'nun kurucu ortağı ve CEO'su Antoni Trenchev, Ethereum (ETH) gelişmeleri konusunda olumlu. Trenchev geçenlerde bunu bir CNBC röportajında ​​belirtti. Ethereum yükseltmesi önümüzdeki ay geliyor.

Nexo'nun kurucu ortağı ve CEO'su Antoni Trenchev, Ethereum (ETH) gelişmeleri konusunda olumlu. Trenchev geçenlerde bunu bir CNBC röportajında ​​belirtti. Ethereum yükseltmesi önümüzdeki ay geliyor. Nexo CEO'su bunu güçlü bir fiyat artışının nedeni olarak görüyor. Yakın tarihli bir makalede , bu yükseltme ile ilgili olarak Ethereum ağındaki aktivitedeki artışı da tartıştık.

Proof-of-stake'e geçiş

Yükseltmede bir dizi önemli şey değişir. Örneğin, Ethereum ağı, iş kanıtı (PoW) konsensüs mekanizmasından hisse kanıtı (PoS) versiyonuna geçiş yapacak. Bitcoin (BTC) ilk blok zinciri projesiydi ve iş kanıtı mekanizmasını tanıttı. İş kanıtı, ilgili enerji yoğun madencilik süreci nedeniyle bir süredir eleştirildi. Örneğin İsveç hükümeti, olası bir iş kanıtı yasağı için Avrupa Birliği'nin kapısını çalmıştır.

Dezavantajları çalışma kanıtı

Proof-of-stake, potansiyel olarak daha az enerji yoğundur ve saniyede daha fazla işlem gerçekleştirilebilir. Trenchev'e göre, yeni fikir birliği mekanizması daha fazla kullanıcı çekecek ve işlem sayısını artıracak. Bu, Ethereum fiyat gelişmeleri için olumlu bir geri bildirim döngüsüne neden olabilir.

Mergen Güncellemesi

Ayrıca yükseltme, Ethereum'un enflasyona daha az maruz kalmasını sağlayacaktır. Bunun nedeni, yükseltmenin “yakma” kavramını tanıtmasıdır. Bu, Ethereum jetonlarının her ödemede imha edileceği anlamına gelir. Makro düzeyde dünyadaki enflasyon gelişmeleri ile birlikte bu, Ethereum'un fiyat gelişmeleri için olumlu.

Projelerde büyüme

Son olarak, Trenchev yükseltmenin yeni projelere olanak sağlamasını bekliyor. Proof-of-stake'e geçiş, bunu daha da kolay ve verimli hale getirecek. Örneğin, merkezi olmayan finans ve metaverse projeleri, daha önce hiç görülmemiş vaatleri yerine getirebilecek.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.