Merge Testi Son Aşamalarına Girdi! Ethereum %10 Arttı!

Merge Testi Son Aşamalarına Girdi! Ethereum %10 Arttı!

Merge testinin son aşamaya girişiyle birlikte bugün Ethereum fiyatında artış oluştu. Ethereum’un dokuzuncu gölge çatalı için bir test aşaması işaret edildi ve 15 Temmuz’da yayınlandı. İşte detaylar…

Dokuzuncu Gölge Çatalı Testi Gündemde!

Etrhereum geliştiricileri bugün ETH topluluğunu yakından ilgilendiren bir işe imza atıyor. Ethereum’un son birleştirmesine yönelik veriler ana ağ bölümünden test ortamına bir dizi test çatalı ile kopyalanıyor.

Dokuzuncu gölge çatalı testi, ana güncelleme gerçekleştiğinde devreye girecek olan sadece bir kısım değişikliğin test edildiği daha küçük bir ağ olarak tanımlanıyor. Ancak ilerleyen sürede gündeme gelecek olan temel güncellemelere yönelik çalışmaların hız kazandığına kanıt olan bu test ağı, ETH yatırımcılarının projeye yönelik güven ve alım düzeylerinin yükselmesine sebep oldu.

Dokuzuncu gölge çatalı, 6 Temmuz 2022’de başarılı şekilde birleştirilen Sepolia sert çatalındaki güncellemeleri test edecek. Testin başarılı olması halinde tam güncelleme döneminde gaz ücretlerinde düşüş beklenmese de standart blok ödüllerinde bir miktar artış oluşması bekleniyor.

ETH Madencileri Kazançlarını Katlayacak!

Dokuzuncu gölge çatalı testi gündemdeyken, ETH madencileri ise şu anda MEV çıkarıyorlar. Ancak, daha sonra staking modeline geçiş yaptığında maksimum kazanç değerini çıkarabilen pek çok madenci olması bekleniyor.

Büyük birleştirme, Ethereum’un iş kanıtı konsensüs mekanizmasından hisse kanıtına geçişini sağlayacak. Bu kapsamda Ethereum ağı güç tüketimini %99 oranında aşağı çekebilecek. Uzmanlar büyük birleşmenin gaz ücretlerinde etkili bir indirime sebep olmayacağını ifade ediyorlar. Diğer yandan Ethereum ise daha fazla çevre dostu ve minimum enerji tüketimi odaklı hale gelecek.

ETH Ana Ağ Birleştirmesi 19 Eylül’de Yapılacak!

Ethereum geliştiricisi Superphiz, Goerli test ağında olacak birleştirmenin son ayağının ise 11 Ağustos 2022’de yapılacağını Twitter’dan açıkladı. Ana ağa ilişkin tam birleştirme ise 19 Eylül’de kayda geçecek. Bu duyurular ardından ETH, 15 Haziran’da %8 oranında değerlenme içerisine girdi. 15 Haziran’da saat 11:10 olduğunda %10.24 değerlenerek 1.211 dolardan işlem gördü.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.