Kurumsal Yatırımcı 400 Bin ETH Almış Olabilir!

Kurumsal Yatırımcı 400 Bin ETH Almış Olabilir!

ETH fiyatının bir gün içerisinde yüzde 3’ten fazla değer kazanması ve dün 2080 dolar bandına kadar yaşanması kripto birimine dair açıklamaları da beraberinde getirdi. Ünlü analist ve yatırımcı Mark Cuban tarafından yapılan açıklamalar kendisinin ETH stokuna sahip olduğunu ifade ederken, bu durum ETH fiyatlarının geneli üzerinde etkili oldu.

Coinbase’den alınan verilere göre ise birkaç gün önce bir yatırımcının 400 bin ETH alımı yaptığı öğrenildi. Tüm bu gelişmeler üzerine fiyatın 2080 dolar bandına gelmesi özellikle büyük yatırımcılar için önemli miktarlarda gelir elde etmelerine yardımcı oldu. Borsadan çıkan ETH miktarının hangi yatırımcı ya da markalar tarafından alındığı ise henüz açıklanmadı.

Mart Ayı Sonunda 400 Bin ETH Çıkışı Yaşandı

Borsa rezervlerinde küçülmeye neden olan etkenlerden birisi 25 Mart tarihinde yapılan bir işleme işaret ediyor. 14 Nisan’da halka açılma hazırlıkları yapan Coinbase’in cüzdanlarından 400 bin ETH çıkışı olduğu tespit edildi. Çıkış fiyatı ise 1586 dolar olarak saptandı. Analistlere göre kurumsal yatırımcılar ETH’ya ilgi duymaya başladılar. Çıkış yapılan ETH’nin hangi cüzdana gittiği ise henüz açıklanmadı. ETH verilerine bakıldığında Mart ayının bitmesi ile önemli yükselme hamlesi yakalamış oldu. Yılın başından itibaren girmiş olduğu her ayı artıda kapatan ETH’nin fiyatı Ocak ayında yüzde 78, Şubat ayında yüzde 8 ve Mart ayında ise yüzde 34,5 oranında değer kazanmış oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.