Ethereum Vakfından Önemli Açıklama: Ethereum Yatırımcı Sayısı Arttı!

Ethereum Vakfından Önemli Açıklama: Ethereum Yatırımcı Sayısı Arttı!

Pazartesi günü Ethereum'un arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluş olan Ethereum Foundation, 31 Mart 2022'de sona eren yıl için mali raporunu açıkladı.

Ethereum Vakfı, ETH Holdinglerini Artırıyor

Ethereum Vakfı'nın mali raporunda , hazinesindeki Ethereum (ETH) varlıklarında bir artış olduğunu ortaya koyuyor. Önceki bir rapora göre , Mart 2021 itibariyle, fiyatın 2 bin dolar aralığında işlem gördüğü sırada vakfın 826 milyon dolar değerinde 430 bin Eter'e sahip olduğunu açıklandı.

31 Mart 2022 itibariyle, sahip olunan ethereum sayısı, geçen yıla göre %56 artışla 1.294 milyar dolar değerinde. Bununla birlikte, holding toplam ETH arzının sadece %0.297'sidir

Muhafazakar hazine yönetimi politikası uyarınca, Ethereum Vakfı şu anda kriptodaki varlıklarının %81.2'sine sahip ve ETH %80,5. Öte yandan, kripto dışı varlıklar 302 milyon dolar değerinde %18,8'e yükseldi.

Ethereum Vakfı, raporunda vakfın geçen mali yılda yaklaşık 48 milyon dolar harcadığını açıkladı. 48 milyon dolar arasında, 21.8 milyon dolar L1 Ar-Ge'ye ve 1.9 milyon dolar L2 Ar-Ge'ye harcandığı bilinmektedir.

Hibeler, devredilen alan tahsisleri, üçüncü şahıs finansmanı, ödüller ve sponsorluklar dahil olmak üzere harici faaliyetlere yaklaşık 20 milyon dolar harcandı.

Hisse Kanıtı'na (PoS) Ethereum Geçişi

Ethereum topluluğu şu anda mevcut iş kanıtı algoritmasından hisse kanıtına geçişi bekliyor. Geçişle birlikte, Ethereum, enerji tüketiminde bir azalma ve tüm ETH sahipleri için ödüller de dahil olmak üzere büyük değişikliklerden geçecek. Ancak geliştiriciler geçtiğimiz günlerde, başarılı 'Shadow fork' testine rağmen Ethereum birleşmesinin Temmuz sonuna ertelendiğini duyurdular.

Ethereum topluluğu, yükseltmenin düşük işlem ücretleri nedeniyle ETH fiyatını önemli ölçüde artırabileceğine inanıyor. Bu, Ethereum'un kripto pazarındaki önemini artıracaktır. Ayrıca, Ethereum'un hakim olduğu NFT alanı, hisse kanıtı geçişinden daha fazla fayda sağlayacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.