Ethereum İçin Sıra Sepolia Test Ağında! ETH Fiyatı Yükseldi mi?

Ethereum İçin Sıra Sepolia Test Ağında! ETH Fiyatı Yükseldi mi?

Ethereum için teknik gelişmeler gündeme yansımaya devam ediyor. Geride bıraktığımız günlerde değer kayıpları yaşayan ETH, ETH 2.0’a geçiş açısından ise herhangi bir sorun yaşamıyor. İşte detaylar…

ETH Sepolia Test Ağı Geçişi

Ethereum teknik çalışmalarına dair çalışmaları hızlandırıyor. Ethereum topluluğunu sırada Sepolia test ağı gelişmeleri bekliyor. Sepolia test ağı üzerinde yer alan Beacon Chain diğer bir ifade ile geçiş ağı tam anlamıyla aktive edildi. Ethereum 2.0’a ise bu aktifleştirilen test ağı üzerinden geçilmesi bekleniyor.

Ethereum yatırımcıları için daha kaliteli ve hızlı işlemleri sunacak atılımların yakın zamanda kayda geçmesi bekleniyor. Beacon Chain ile ETH 2.0’a geçilmesi ardından Sepolia ağı üzerinde Proof of Stake mekanizmasına geçiş başarıyla kayda geçebilecek.

Sepoli Ağında Değişim Ne Zaman Yapılacak?

Sepoli ağında değişim tarihi net şekilde açıklanmadı. Ethereum sadece çalışmaları hızlandırdığını ve önümüzdeki haftalarda işlemlerin tamamlanacağını belirtti. Test ağları sayesinde Ethereum ağına yönelik güncellemeler test edilebiliyor ve sorunlar önceden saptanıyor.

Ethereum Güncellemeleri ETH Fiyatını Nasıl Etkileyecek?

Sepolia, 2021 senesinde piyasaya sürüldü. ETH geliştiricileri arasında dikkat çeken Tim Beiko, Sepolia’nın devamında direkt olarak Ethereum ağına geçişin yapılacağını doğrulamıştı. Doğrulamalar ardından ETH fiyatında yükseliş görülmüştü.

Bugün Sepolia ağındaki test çalışmalarının hızlandırılacağının duyurulması ardından ise ETH 1.160 dolar seviyesine çıkış yaptı. Diğer yandan kripto para analistlerine göre, Merge yükseltmesi ile ETH uzun zamandır beklenen 2.000 dolarlık fiyatı da yakalayabilir.

Ethereum Fiyatı Arttı mı?

Ethereum fiyatı, 21.06.2022’de saatler 13:44 olduğunda %2 oranında değerlendi. 1.160 dolardan işlem gören ETH, son 24 saat içerisinde en yüksek fiyatını 1.168 dolar olarak tabloya yansıttı. Bu fiyat değerine son 24 saatte grafiğe yansıttığı en düşük fiyat olan 1.091 dolardan çıkış yapmayı başardı.

 

 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.